Seria A/ Fitojnë Juventus dhe Inter, zikaltërit vazhdojnë rrugën drejt titullit kampion

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Interi ka arkëtuar pikë të plota përballë Sassuolos (2-1) në Giuseppe Meazza, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin italian duke vazhduar rrugëtimin drejt titullit të Serie A.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 10-të kur pas një harkimi të Ashley Young realizoi Romelu Lukaku dhe me epërsi minimale u mbyll pjesa e parë.

Lautaro Martinez shënoi golin e sigurisë në pjesën e dytë (67’), ndërsa Lukaku ishte në rolin e asistuesit. Falë kësaj fitoreje, Interi numëron 71 pikë dhe distancohet me 11 pikë nga vendi i dytë, Milan.

Me të njëjtin rezultat ka fituar edhe Juventus. Paulo Dybala ishte një nga mungesat më të mëdha të Juventusit këtë sezon, ku mungoi në shumë ndeshje. Sulmuesi argjentinas u kthye sot ndaj Napolit pas tre muajsh, ku zëvendësoi Alvaro Moratan.  Pas katër minutash që u fut në lojë Dybala shënoi një gol spektakokar.

Golin e parë në këtë ndeshje e kishte shënoi Cristiano Ronaldo.

Të fundit

Seria A/ Fitojnë Juventus dhe Inter, zikaltërit vazhdojnë rrugën drejt titullit kampion

Interi ka arkëtuar pikë të plota përballë Sassuolos (2-1) në Giuseppe Meazza, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin italian...

Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontrol

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kontrollorëve të trakut ajror që të ndahen nga organizatorët e grevës që i futën në këtë lojë...

Pamje të rënda nga aksidenti në Tiranë/ I riu i shtrirë në tokë dhe i gjakosur (Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kavajës në kryeqytet, ku kanë mbetur të plagosur një djalë dhe një vajzë, identiteti i...

I pret pas 28 vjetësh/ Gruaja me thonjtë më të gjatë në botë i jep fund rekordit (fotot)

Ayanna Williams ka fituar rekordin botëror Guinness për thonjtë më të gjatë në botë, por së fundmi i ka dhënë fund ëndrrës duke i...

Balla: Vota e demokratëve të Elbasanit nuk e shpëton dot varkën e mbytur të Lulit

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanin, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e rajonit numër 2 në Elbasan. Në hyrje të...

Lajme të tjera

Web TV