Gazetari i publikon Fatmir Mediut pasaportën me mbiemër fals: Mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë dokument që…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur shumë të tjerë, ndaj do rihapet dosja.

Asokohe Fatmir Mediu ishte ministër i Mrojtjes, ndërsa sot familja e një prej viktimave kërkon drejtësi, me shpresën se ajo do të veprojë duke qenë se Mediu është pa mandat deputeti.

Në rrjete sociale gazetari Mero Baze ka publikuar pasaportën e Fatmir Mediut, me mbiemër fals, siç shihet është Mehdihoxha. Me ironi Baze thotë se ai mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë pasaportë që përdortë kur ishte në kërkim në Itali.

Ndërkohë Mero Baze ka publikuar dhe një pjesë libri nga tregimet e gazetarit Woodi, kur intervistoi Fatmir Mediun dhe e pyeti lidhur me kontratën e municioneve që dërgoheshin në Afganistan, për ushtrinë amerikane.

“Ja si eshte konfliktuar Mediu me gazetarin e New York Times duke i sekuestruar kaseten, pasi ai e pyeti per aferen e fishekëve kinezë”, Shkruan Baze në Facebook.


Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 22 maj 2021

Dashi Shmangni mbingarkesën dhe shkoni në palestër për ta mbajtur veten në formë. Nëse jeni student dhe dëshironi të studioni...

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga policia thanë se ngjarja ka...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

Lajme të tjera

Web TV