Detaje të reja nga aksidenti i rëndë/ 28 vjeçarja aktiviste e PS, kohë më parë ra në Landfillin e qytetit  

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kjo është 28-vjeçarja Anxhela Ibro,e cila u aksidentua mesditën e sotme në fshatin Vërtop të Poliçanit.

Si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën po udhëtonte Ibro humbi kontrrollin e mjetit dhe ra nga Ura e Vërtopit në lumë,n ga një lartësi rreth 15 metër.

28-vjeçarja Ibro mësohet se është punonjëse administrate në bashkinë e Poliçanit dhe një aktiviste e njohur e PS-së në këtë qytet.

Në zgjedhjet paralamentare të zhvilluara në 25 prill 2021, Anxhela Ibro ishte zv/kryetare e KZAZ nr.67 në qytetin e Poliçanit.

28-vjeçarja Ibro është aksidentuar edhe disa vite më parë në dalje të qytetit të Poliçanit, ku humbi kontrrollin e mjetit dhe ra nga një lartësi rreth 15 metër, duke përfunduar në landfillin e qytetit.


Të fundit

Aktori shqiptar i bën ‘gropën’ vetes! Kamera e makinës i zbulon tregtinë e kokainës së klasit A

Ish-aktori shqiptar Sokol Ajazi 36 vjeç banues në Southgate, në veri të Londrës është arrestuar pasi ai kishte instaluar...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat/ Ulje e rasteve të reja, ja sa viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

E përdhunuan për 5 muaj, zbardhet dëshmia rrëqethëse e 15-vjeçares në Mirditë: Vetëm frika e publikimit të…

Historia shokuese e përdhunimit dhe abuzimit seksual në mënyrë të përsëritur përmes shantazhit të një 15 vjeçareje nga Mirdita ka tronditur jo pak shoqërinë...

Çfarë deklaronte Agron Shehaj para se të bëhej rivali Bashës për kreun e PD?

Politikani dhe biznesmeni Agron Shehaj shpalli kandidaturën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Pak orë para mbylljes së afatit zyrtar të pranimit të...

Gjermania “ultimatum” Holandës e Francës: E duam tani liberalizimin e vizave për Kosovën

Në Bundestagun gjerman, u rikthye çështja e liberalizimit të vizave me Kosovën. Renata Alt, nga Partia Liberale, FDP, kujtoi se kredibiliteti i BE-së në Ballkan...

Lajme të tjera

Web TV