“Koha do e tregojë, po i bien në qafë kot!”/ Frrok Çupi i lë të gjithë pa fjalë me deklaratën e fortë që bën për Tom Doshin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Analisti i Fjala.al, Frrok Çupi është i mendimit se opozita po bën akuza të kota ndaj politikanit Tom Doshi. I ftuar në emisionin ‘PolitikOn’, Çupi tha se politika në kohët e fundit me z. Doshi është sjellë si Komunizmi me Ballin gjatë viteve të komunizmit.

Ai është shprehur se Tom Doshit, opozita i bie kot në qafë se nuk ka me çfarë merret, pasi nuk ka as fakte për blerje votash.

“E njoh nga afër si person dhe kam përshtypjen se kolegët e mi janë më larg nga sa është personaliteti i Doshit. Politika në kohët e fundit me z.Doshi është sjellë si Komunizmi me Ballin gjatë viteve të komunizmit, e kanë targetuar ashtu kot. I kanë bërë akuza nga më të tmerrshmet, që i ka shitur, i ka blerë.

Realisht nuk është kështu. Di nga afër, në miqësinë e tij, nëse gjendet një njeri që i ka dhënë para për votat, se nuk vë baste… ne nuk jemi mësuar me këto personazhe. Ne nuk kemi të drejtë që ta akuzojmë dikë se e shiti apo e bleu. Tom Doshit i bihet në qafë, sidomos opozita, sepse nuk ka me çfarë të merret”, tha Çupi.


Të fundit

Princ Harry rrëfehet për periudhën e vështirë pas vdekjes së nënës së tij: Konsumoja drogë

Për Princ Harryn duke filluar nga mosha 28 deri në 32-vjeç ka qenë një nga periudhat më të vështira...

Plagoset një person në Berat, sapo ishte kthyer nga Anglia

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në fshatin poshnje, në Urën Vajgurore. Nga të dhënat e para, mësohet se është plagosur një...

E ndaluan për kontroll, shqiptari “tërbohet” dhe plagos policin

Policia italiane ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar në Santeramo, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Mësohet se shqiptari me të kuptuar se po ndalohej...

Lulzim Basha dorëzon formularin e kandidimit për kreun e Partisë Demokratike, ja “rivalët”

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka dorëzuar formularin e kandidimit për zgjedhjet e brendshme të 13 Qershorit, për kreun e forcës politike që ai drejton. Aktualisht për...

Protestë kundër përdhunimeve në Rrëshen

“Heshtja përdhunon sërish”. Të rinjtë e Rrëshenit por jo vetëm kanë dalë gjatë ditës së sotme për të protestuar për ngjarjen e rëndë, atë...

Lajme të tjera

Web TV