Vrau tre fëmijët e saj, gjykata e shpall të pafajshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 44-vjeçare britanike, që mbyti tre fëmijët e saj u shpall e pafajshme me arsyetimin se vuan nga çrregullime të rënduara mendore.

Deidre Morley vrau tre fëmijët e saj, 9, 7 dhe 3 vjeç në Dublin më 24 janar të vitit të kaluar. Trupat e pajetë të tyre u gjetën nga i ati Andreu.

Morley pranoi vrasjen e tre fëmijëve të saj, por jo fajësinë duke deklaruar se kishte sëmundje mendore, një pretendim që iu pranua nga gjykata.

Si psikiatrët e mbrojtjes, ashtu edhe ata të prokurorisë e mbështetën këtë vendim të gjykatës duke e diagnostikuar 44-vjeçaren me çrregullime bipolare të tipit 2.

Psikiatrët thanë se me këtë çrregullim, 44 vjeçarja nuk ishte në gjendje që të kuptonte se po mbyste fëmijët e saj.


Të fundit

Vrau tre fëmijët e saj, gjykata e shpall të pafajshme

Një 44-vjeçare britanike, që mbyti tre fëmijët e saj u shpall e pafajshme me arsyetimin se vuan nga çrregullime...

Mero Baze: Gjyqi Berishës në Francë si gjyqi i Fazlliçit në Londër

Në vitin 2008, ndërsa kisha bëra disa emisione investigative rreth Damir Fazlliç dhe bizneseve të tij me Argita Berishën, prokuroria u vu në lëvizje....

Kishte lënë takim me 14-vjeçaren për të kryer marrëdhënie s*ksuale, i riu e pëson keq (Video)

Studenti 27-vjeç Minesh Patel është arrestuar në Londër në vendin ku ishte dashur të takohet me një 14-vjeçare, me të cilën synonte të kryente...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, hetuesit grekë zbulojnë detaje tronditëse

Autoritetet greke vijojnë hetimet për zbardhjen e vrasjes së 20-vjeçares që u mbyt në sy të foshnjës, ndërsa burrin grabitësit e lidhën. “Ata donin...

Rrëzohet teksa luante me biçikletë 10-vjeçari në Maliq, niset me helikopter drejt Tiranës

Një fëmijë 10 vjeç është rrëzuar dhe është dëmtuar rëndë, teksa ka qenë duke luajtur me biçikletë në fshatin Leminot të Maliqit. 10-vjeçari është nisur...

Lajme të tjera

Web TV