1 mln injektime deri në qershor/ Mbi 4 mijë vaksinime sot, më shumë se 716 mijë nga fillimi i fushatës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka shkuar në më shumë se 717 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër pandemisë së koronavirusit.

Nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë bërë 716, 616 vaksina anti-COVID, pasi në 24 orët e fundit janë injektuar 4,170 doza.

Synimi është që brenda muajit qershor të injektohen 1 milionë doza, ndërsa deri më tani ka përfunduar procesi për bluzat e bardha, efektivët e Policisë së Shtetit, mësuesëve dhe pedagogoëve etj.


Të fundit

1 mln injektime deri në qershor/ Mbi 4 mijë vaksinime sot, më shumë se 716 mijë nga fillimi i fushatës

Ka shkuar në më shumë se 717 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër pandemisë së koronavirusit. Nga...

Fituesi i Eurovizion thith kokainë live gjatë spektaklit? Publikohet videoja që po bën xhiron e rrjetit

Një video e çuditshme po qarkullon në rrjet dhe bëhet fjalë pikërisht për artistin kryesor të gruopit italian që u shpallën fitues në Eurovizion...

Alarm për bombë në avion/ Lukashenko ngre kurthin për të arrestuar gazetarin e dënuar me vdekje!

Autoritetet bjelloruse arrestuan gazetarin Roman Protasevich, i persekutuar nga regjimi i Aleksandr Lukashenko, këtë të dielë në aeroportin e Minsk pasi avioni me të...

U shkëput kabina e teleferikut/ Rëndohet bilanci i viktimave në Itali, ndërron jetë në spital fëmija 9-vjeçar (Video)

Ka marrë të tjera përmasa tragjedia e ndodhur sot në Itali ku ka shkuar në 14 numri i viktimave pas shkëputjes së një kabine...

Funar Fest, Balla: Këto festa i shërbejnë promovimit të bukurive natyrore të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja ishte sot në festën e...

Lajme të tjera

Web TV