Ambasadorët e BE priten me gaz e hare në Korçë, Soreca ia merr këngës përkrah këngëtares së njohur (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca në kuadër të ditëve të Europës, ka vizituar qytetin e Korçës,  ku është surprizuar nga fëmijët që e kanë pritur me këngë e me valle në qendër të Pazarit.

Soreca bashkë me ekipin e tij dhe ambasadoren e Suedisë kanë kaluar një ditë të paharrueshme në qytetin e serenatave, nën motivet dhe tingujt e këngëve popullore.

Në një moment zyrtari i BE, Soreca shihet duke kënduar përkrah këngëtares Marsela Çibukaj. Kjo ditë është kthyer si një ditë feste edhe për qytetarët e shumtë korçarë, ndonëse masat kufizuese nuk lejojnë grumbullimin e më shumë se 50 personave.

“Shikoni videon mahnitëse të një dite të paharrueshme në Korcë. I përulur nga pritja e fëmijëve të  Korçës që këndojnë në Odën e Gëzimit. “Ne nuk duhet t’ju shpjegojmë se çfarë është Evropa, sepse Shqipëria është Evropë” # EuropeisHereisbecause # HereisEurope.MirupfashimKorça!”, shkruan Soreca në Twitter.

Të fundit

Ambasadorët e BE priten me gaz e hare në Korçë, Soreca ia merr këngës përkrah këngëtares së njohur (Video)

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca në kuadër të ditëve të Europës, ka vizituar qytetin e Korçës, ...

Në makinë kishte shqiptarin e vrarë me thikë, 31-vjeçari në Angli: S’e di ç’ndodhi, jam i pafajshëm

Në Britaninë e Madhe vijon gjyqi për rastin e vrasjes së dy të rinjve shqiptarë dhjetorin e 2019. Bëhet fjalë për rastin e Arbër...

Plagosja e 19-vjeçarit në Tiranë, policia tregon si ndodhi ngjarja

Policia ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen që u regjistrua pasditen e sotme në Tiranë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri 19-vjeçari...

Arrestohet zyrtari në Tiranë, në pranga edhe dy “mashtruese”

Tre persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale, janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije...

Të shtëna me armë në Tiranë, plagoset 19-vjeçari

Të shtëna me armë në Tiranë, teksa nga informacionet e para raportohet për një person të plagosur. Redi Kaçorri është 19-vjeçari i cili mbeti i...

Lajme të tjera

Web TV