Dita e dytë pa humbje jete nga COVID, Manastirliu tregon planin gradual të lehtësimit të masave

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot është dita e dytë kur vendi ynë nuk ka pasur humbje jete për shkak të koronavirusit. Ky lajm i mirë është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manastirliu tha se do të vijohet gradualisht me planin për lehtësimin e masave anti-covid.

MESAZHI i MANASTIRLIUT
🟢Një tjetër lajm i mirë👉🏼dita e dytë pa humbje jete🙏🏼

#Vijojmë me planin gradual të lehtësimit të masave nga 1 Qershori, por duke monitoruar me kujdes situatën e pandemisë.


Të fundit

Covid në Shqipëri/ Asnjë humbje jete, ja sa persona u infektuan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për të dytën ditë radhazi se nuk ka asnjë humbje jete, teksa flitet për...

Dita e dytë pa humbje jete nga COVID, Manastirliu tregon planin gradual të lehtësimit të masave

Sot është dita e dytë kur vendi ynë nuk ka pasur humbje jete për shkak të koronavirusit. Ky lajm i mirë është bërë me...

Plagosja e Regi Kaçorrit te Kompleksi Olimpik/ Drejtori i Policisë: E dimë kush është autori, qëlloi me armë dhe u largua

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e sotme afër “Rrugës së Kosovarëve” te Kompleksi Olimpik në Tiranë. Si pasojë e një...

Plagosi me plumb në bark 19-vjeçarin, shpallet në kërkim autori (Emri)

Identifikohet autori i plagosjes që ndodhi pasditen e sotme në kryeqytet. Autori i plagosjes së 19-vjeçarit Reginaldo Kacorri është shtetasi Klajdi Kodra nga Laçi,...

49-vjeçari largohet nga ambientet e Spitalit Psikiatrik në Tiranë, alarmojnë familjarët: Është i rrezikshëm

Pasi mjeku i hapi kartelën për shtrim, krejt papritur Aleksandër Hoxha u largua në orën 10 të paradites, të datës 26 maj. Nuk dihen...

Lajme të tjera

Web TV