“Vetëm gomari shkon në punë”, pensionistja ndan burrin: Dua dëfrim se ky vetëm punon

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në emisionin “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Zenuni dhe Vjollca, një çift bashkëshortësh të cilët nuk jetojnë më bashkë dhe nuk i kanë marrëdhëniet mirë.

Zenuni tregon se prej 5 vitesh gruaja e tij është ndarë nga ai dhe dy fëmijët nuk i flasin më.

Ai jeton vetëm, në një shtëpi të shkatërruar dhe të djegur dhe tregon që është në hall të madh. Ai kërkon që Vjollca të bashkohet me të, por kjo e fundit kërkon të jetë e ndarë pasi dëshiron të bëjë jetë dhe jo të rrijë mbyllur.

Vjollca: Nuk bashkohem unë me ty, hiqe nga mendja, harroje. I re të mirës me shkelmë, i haje të gjitha ushqimet bio, me byrek, me petulla, me zog e lloj lloj. Ishim dy veta, çunat kanë ikur që 14 vjeç, më humbe paratë e çunave, si të bashkohem me ty , s’më ke nxjerrë për një kafe, mua të më rrojë partia që dal, po ti? Unë merrem me shoqëri e të gjitha, po ti fare, nuk me ke mbajtur si grua.

Ardit Gjebrea: Cila parti?

Vjollca: Partia socialiste.

Ardit Gjebrea: Po pse çfarë bën partia për ty?

Vjollca: Jam kryetare gruaje, votoj për atë, jam aktiviste.

Ardit Gjebrea: Partia të nxjerr për kafe?

Vjollca: Shkoj vetë me shoqet e mia. Burri asnjëherë, vetëm punë, vetëm gomari shkon në punë, po unë nuk dua një çikë dëfrim se jam pensioniste? Unë nuk jetoj kështu, unë rrjedh nga një familje e madhe.

Zenuni: Pusho.

Vjollca: Po do pushoj me ty unë se do ti grua në pleqëri, s’ka grua më, harroje.

Lexo edhe :  Përfshihet nga flakët shtëpia 3-katëshe në Fier

Zenuni: Po nuk ndahet burri 65 vjeç.

Vjollca: Po unë nuk dua burrë, nuk kam nevojë për burrë. Unë pi kafe, ha, pi në një ftere të vogël, bëj fërgesën time edhe në një tenxhere të vogël dhe kënaqem. Jam lodhur gjithë jetën unë, pleqtë i kam mbajtur, çunat i rrita, i martova, pleqtë i çova aty ku është vendi. Tani të bëj dhe unë një çikë jetë se po vdes.

Ardit Gjebrea: Po ku po të pengon ai që të bësh jetën?

Vjollca: Të pengon se nuk më çon në asnjë vend, ai është mashtrues i madh. Gjen shokët e vetë, ka marrë një sasi lekësh dhe nuk më ka sjellë lekët e çunave.


Të fundit

“Vetëm gomari shkon në punë”, pensionistja ndan burrin: Dua dëfrim se ky vetëm punon

Në emisionin “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Zenuni dhe Vjollca, një çift bashkëshortësh të cilët...

Dendias dhe Çavuşoğlu harrojnë ‘sherrin’ në Ankara, përqafohen dhe darkojnë në Akropoli

Ministrat e jashtëm të Greqise e Turqisë janë përqafuar në Athinë ndërkohë që më shumë se 1 muaj më parë dhuruan një ‘sherr’ live...

Ushtarët amerikanë zbulojnë gabimisht bazat sekrete bërthamore në Europë

Një grup ushtarësh amerikanë u mbështetën në aplikacione për të studiuar dhe memorizuar detajet e sistemeve të armëve bërthamore për të paktën tetë vjet,...

Sherr brenda grupit? Flori: Nuk i dhashë Fifit asnjë pikë në Këngën Magjike, jam zënë me Brunon

Festivali i Këngës Magjike është shoqëruar me debate pas përfundimit të tij. Disa pakënaqësi kanë ndodhur edhe në grupin e njohur Three Dots. Flori Mumajesi...

“Yt bir më kishte borxh, kur të dal nga burgu do të takoj”/ Kërcënohet babai i Eugert Lazajt që u vetëvra tek vila luksoze

Një tjetër rast gjobëvënieje po hetohet nga prokuroria ndaj një biznesmeni i cili është kërcënuar në telefon dhe i kërkohen dy automjetet luksoze që...

Lajme të tjera

Web TV