U arrestua si bashkëpunëtore e babait/ Dhurata Saliaj thyen heshtjen: Kudreti më tha se do më vriste, erdhi në shtëpi dhe…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dhurata Saliaj ka dhënë dëshminë e saj, pasi u arrestua mbrëmjen e kaluar si bashkëpunëtore në vrasjen e Kudret Saliajt.

“Marredheniet me Kudretin i kishim shume te acaruara. Sa here une tentoja te kontaktoja me femijet, ai vinte te puna e babit ose ne shtepi dhe na kercenonte dhe thoshte se do me vriste.

Rasti me i fundit ka qene para 3 ose 4 ditesh qe erdhi ne shtepi ne Picar dhe na kercenoi si familje. Kur vinte ne shtepi shumicen e hereve i dilte mami dhe perballej me te se mua kishin frike te me nxirnin. Para 1 muaji mami ka marre urdher mbrojtje nga ai per 1 vit.

Familja ime ka jetuar nen presion kaq muaj. Kam shkuar me babain tek gjykata dhe ja kam bere te qarte kudretit se une femijet nuk i le. Doja te takoja djalin ti flisja. Aty ndodhi ngjarja”, ka thënë e reja para hetuesve.

Mësohet se Dhurata Saliaj, ka qenë e ulur në tavolinë bashkë me të atin, ngjitur me Kudret Saliajn, vetëm pak momente para se të ndodhte krimi i rëndë.

Dhurata Saliaj ka qenë arrestuar më herët për dhunë në familje. Sot kur ndodhi krimi, ajo duhet të ishte në shtëpinë e saj, pasi ishte nën masën ‘arrest shtëpie”, por e ka thyer këtë masë, për të ardhur në Gjykatë.

Përballja e saj me Kudret Saliajn, solli edhe krimin e rëndë. Pasi përcolli të bijën, Mexhat Picari u kthyer sërish në lokalin ku ishte dhëndri i tij dhe e qëlloi për vdekje me armë zjarri. Përpara grupit hetimor, Picari ka rrëfyer se Saliaj i kërcënonte vazhdimisht si familje.


Të fundit

Tmerr në Romë/ Gjendet trupi i pajetë i një burri në një valixhe në mes të sheshit! Gruaja: Doja vetëm të hiqja qafe trupin

Një krim i tmerrshëm ka tronditur Romën mëngjesin e sotëm, ku në sheshin Federico Sacco është gjetur trupi i...

Plani Marshall, miliarda dollarë nga Amerika për Evropën e shkatërruar

Shtetet e Bashkuara dhanë 13 miliard dollarë për katër vjet, ekuivalenti i 100 miliard dollarëve sot të shpërndara në 16 vende Plani Marshall është emri...

“Gati për Shqipërinë”/ Rama takim ‘online’ me të rinjtë e parë që iu përgjigjën nismës: Koncepti i nëpunësit digjital një revolucion

“Gati për Shqipërinë”, është një nga nismat e ndërmarra nga qeveria, fill, pas sigurimit të mandatit të tretë të kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit,...

Ç’do ndodhe me titullin e Kate Middleton kur Princi William të bëhet Mbret ?

Ngjitja për në fronin mbretëror nënkupton edhe ndryshimin e titujve për anëtarët e familjes. Kjo vlen edhe për Kate Middleton, e cila nuk bën...

E rëndë/ Burri ekzekuton gruan dhe vetëvritet në sy të kalimtarëve (Pamjet)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në në Francë, ku burri ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas i ka dhënë...

Lajme të tjera

Web TV