Mbërrijnë 11,700 vaksina Pfizer, Rama: Vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në vendin tonë kanë mbërritur mbrëmjen e sotme 11,700 vaksina Pfizer në aeroportin “Nënë Tereza’. Kryeministri Rama shkruan se këto vaksina do të vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit në venditn tonë, në total në Shqipëri kanë mbërritur 911 mijë vaksina, Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

“Aeroporti “Nënë Tereza” – Edhe 11,700 vaksina Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, duke kaluar mbi 911 mijë sasinë e vaksinave të mbërritura deri tani, për të vijuar pa u ndalur me programin kombëtar të vaksinimit”, shkruan Rama


Të fundit

Mbërrijnë 11,700 vaksina Pfizer, Rama: Vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit

Në vendin tonë kanë mbërritur mbrëmjen e sotme 11,700 vaksina Pfizer në aeroportin “Nënë Tereza'. Kryeministri Rama shkruan se...

Braçe publikon investigimin për dhëndrin e Berishës: Për një gomar!

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpall “non grata” nga SHBA për “korrupsion madhor”, pasi akuzohet se duke shfrytëzuar pushtetin ka pasuruar veten, familjen e tij...

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Shkon në 800 mijë numri i vaksinimeve ndaj Covid-19

800 mijë vaksinime kundër COVID 19 janë kryer deri tani në vendin tonë që nga fillimi i fushatës 'Shqipëria Buzëqesh'. Lajmin e ka bërë me...

Vrasja tragjike në Librazhd/ Momenti pasi djali i çiftit sheh skenën makabër dhe e nisin drejt ambulancës (Video)

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e sotme Librazhdin, ku Qemal Bici vrau më sëpatë gruan e tij Mendurie Bici dhe më pas vrau...

E bujshme/ Jeff Bezos do të fluturojë në hapësirë ​​në 20 korrik

Jeff Bezos ka një datë për të përmbushur ëndrrën e tij për të udhëtuar në hapësirë. Themeluesi i Amazon do të zhvillojë 20 korrikun e ardhshëm...

Lajme të tjera

Web TV