“Më ka paragjykuar mësuesja ime”/ Fjoralba Ponari zbulon se është bullizuar për origjinën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fjoralba Ponari është kthyer në një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar.

Bukuroshja e cila sapo ka mbyllur një sezon të suksesshëm nën drejtimin e Portokalli, ka zbuluar se rrugëtimi për të realizuar ëndrrat e saj nuk ka qenë aspak i lehtë, ku i është dashur të përballet me një sërë peripecish.

Së fundmi, Fjoralba ka treguar se kur ka qenë fëmijë është paragjykuar për faktin se është nga veriu i Shqipërisë.

Teksa tregoi se është bullizuar nga një mësuese e saj për origjinën, ajo përcolli dhe një mesazh të rëndësishëm.

“Për fat të keq, po! Kam kujtime jo te mira, sidomos nga 9 vjecarja, & në mënyrë të veçantë nga mësuesja e kimisë, e cila fëmijët veriorë (ku bëja pjesë dhe unë) i ofendonte dhe i trajtonte me një përbuzje çnjerëzore.”, përgjigjet moderatorja në një ask në Instagram.

Madje mend, kur mamaja ime erdhi që të ballafaqohej me të për qëndrimin që kishte ndaj meje…përgjigjëen e saj (pasi e kuptoi që ime më nuk ishte veriore) e kam të skalitur në kujtesë që shprehimisht i tha:

“Po ti duhej të më thoje, që është gjysëm MALOKE (jo malësore) vajza se e zgjidhim ndryshe. Megjithatë injoranca dhe përbuzja, jo e saj por e askujt, nuk më pa penguar kurrë që të luftoj drejt së ardhmes time dhe të njëjtën gjë duhet të bëjë dhe vajza jote.”, ka shkruar ajo.

 


Të fundit

“Më ka paragjykuar mësuesja ime”/ Fjoralba Ponari zbulon se është bullizuar për origjinën

Fjoralba Ponari është kthyer në një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar. Bukuroshja e cila sapo ka mbyllur...

Emrat/ Kush janë 7 deputetët që refuzuan shkarkimin e Ilir Metës, ja kush votoi kundër

Kuvendi votoi sot shkarkimin nga detyra të presidentit Ilir Meta me 104 vota, pro ndërsa 7 deputetë votuan kundër. Vendimi nuk është ende përfundimtar, pasi...

Zbulohen detaje te reja/ Ja si tradhtonte Bill Gates

Bill Gates shkonte në punë me një makinë të markës Mercedes, ndërsa gjysmë ore më vonë dilte nga objekti me një makinë tjetër, Porsche....

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes...

Kreshnik Spahiu: Ilir Metës nuk i kishte mbetur asnjë mik apo dashamiras

30 vjet në pushtet dhe sot asnjë ndërkombëtar nuk foli një fjalë kundër shkarkimit të Ilir Metës. Atij nuk i kishte ngelur asnjë mik...

Lajme të tjera

Web TV