“Euro 2021” starton nesër, por çfarë po feston komentatori sportiv veteran Kosta Grillo?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Euro 2021” është vetëm 24 orë larg dhe të gjithë sportdashësit së bashku me ata të cilët angazhohen katërcipërisht me organizimin, ndjekjen dhe informimin e turneut janë përgatitur për një muaj aktiv me plot surpriza.

Ky kompeticion do të transmetohet në televizionin publik kombëtar, RTSH ashtu sikurse ka ndodhur edhe më parë me po të njëjtin kompeticion apo dhe Kupën e Botës.

Përballjet e këtij kompeticioni janë tepër emocionuese dhe normalisht që komentimi i bën edhe më interesante.  Kur bëhet fjalë për ndeshjet në RTSH, të gjithë e kujtojnë Kosta Grillon, i cili për një kohë të gjatë ka komentuar ndeshjet e transmetuara në këtë televizion.

Komentatori i njohur Kosta Grillo ishte përgatitur shpirtërisht për tu rikthyer në RTSH me largimin e ish-drejtorit Thoma Gëllçi me të cilin kishte patur mosmarrëveshje. Por mesa duket afrimi i komentatorit legjendar Dritan Shakohoxha për “Euro 2021” nga drejtuesi i ri i RTSH-së, Martin Leka e kanë lënë me ‘gisht në gojë’ Grillon.

Shakohoxha u largua nga drejtimi i Supersportit si dhe falimentimi i kompanisë ajërore “Albanian Ëings” ku ai ishte shfaqur si një aksioner para pak muajsh,

Megjithatë jeta kështu e ka dhe këtë gjë e ka kuptuar edhe Grillom, i cili po e feston me mënyren e tij plot sportivitet këtë zhgënjim të ri…


Të fundit

“Euro 2021” starton nesër, por çfarë po feston komentatori sportiv veteran Kosta Grillo?

“Euro 2021” është vetëm 24 orë larg dhe të gjithë sportdashësit së bashku me ata të cilët angazhohen katërcipërisht...

Kuvendi e shkarkoi/ Presidenti Ilir Meta bën lëvizjen e papritur!

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e 4 ligjeve për marrëveshjet e Shqiëprisë me SHBA-në dhe Gjermaninë. Kujtojmë se ditën e djeshme...

Emrat/ Ja kush janë 210 “hetuesit” e FBI-së shqiptare që u kualifikuan në testimin e Aftësive Fizike

Në konkurs morën pjesë 325 kandidatë, nga të cilët 210 u kualifikuan, ndërsa 115 nuk kaluan dot në fazën tjetër. Kandidatët e kualifikuar, në datën...

“Euro 2020” 1 ditë larg/ Ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë nesër prej orës 19:00, teksa dy orë më pas do të shijojmë betejën e...

Të hiqen emrat nënë dhe baba/ Reagon ashpër deputeti: Kjo kauzë kërkon të shkatërrojë familjet tona

Kërkesa e organizatës LGBTI, e cila kërkon që të hiqen emrat nënë dhe baba dhe të zëvendësohen me emërtimet “prind që lind nr.1” dhe...

Lajme të tjera

Web TV