Rama falenderon Fatos Nanon: Babai im politik, që “e vrava” dhe e rigjeta të rilindur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryesocialisti Edi Rama e nisi fjalën e tij para Kongresit të Jashtëzakonshëm të partisë me një seri falenderimesh, në veçanti drejtuar Fatos Nanos.

“Kjo është ditëlindje e bukur. Kjo e sotmja ka jo vetëm veçantinë e përvjetorit të 30 por edhe shijen e veçantë të fitores së arritur për të tretën herë radhazi për herë të parë në historinë e pluralizmit shqiptar. Faleminderit të gjithë atyre që i dhanë kësaj partie emrin, misionin, vlerat dhe tiparet e mëdha të ndryshimit. Patjetër faleminderit liderit të parë të saj, babait tim politik që në fillim e desha, pastaj e ‘vrava’ dhe pastaj e rigjeta të rilindur në respektin dhe vëmendjen e ndërsjellë ndaj njëri-tjetrit.

Faleminderit atyre që në emër të PS-së i shërbyen vendit në këto 30 vite. Mbi të gjitha faleminderit të gjithë anëtarëve të kësaj familjeve dhe kontribuuan gjatë kësaj periudhe 30-vjeçare shpresash, ndryshimesh të mëdha, ku jemi rrëzuar, jemi ngritur dhe kemi vazhduar të ringrihemi së bashku. Faleminderit Megi edhe për fjalët e tua dhe unë e besoj se nga atje lart Bashkimi po na ndjek i buzëqeshur dhe është si asnjëherë më parë krenar për ty. Faleminderit të gjithë atyre që na dhanë mbi 5 milionë e mbi 944 mijë vota në këto 30 vite”, tha Rama.


Të fundit

Rama falenderon Fatos Nanon: Babai im politik, që “e vrava” dhe e rigjeta të rilindur

Kryesocialisti Edi Rama e nisi fjalën e tij para Kongresit të Jashtëzakonshëm të partisë me një seri falenderimesh, në...

Dorëheqja e Gramoz Ruçit nga politika, Rama: Më këputi krahët, ka qenë si hije për mua…

Largimi nga politika e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit, për kryeministrin Edi Rama është një humbje e madhe. Gjatë fjalës së tij në Kongresin e...

Ra pa ndjenja në fushë/ Stafet mjekësore rikthejnë në jetë Eriksen, publikohet foto që jep shpresë

Një foto që ka qarkulluar në momentet e fundit në rrjetet sociale jep shpresë për Christian Eriksen. Në foto shihet se futbollisti danez është përmendur...

Tmerr në “Euro 2021″/ Mesfushori danez Eriksen bie pa ndjenja, mjekët i bëjnë masazh kardiak për ta kthyer në jetë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ndeshjes Danimarkë – Finlandë në Kampionatin Europian, ku lojtari danez Eriksen ka rënë pa ndjenja në fushë. Mjekët...

E papritur/ Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika: S’ka moment më të mirë se në 30 vjetorin e PS

Gramoz Ruçi jep dorëheqjen nga të gjitha funksionet në PS. Ai thotë se deklaron fundin e maratonës politike prej 3 dekadash. "Bijtë e mi unë...

Lajme të tjera

Web TV