Edhe 35 ditë del në pension/ Mjeku Tritan Kalo prek me mesazhin tij: Shpresoj që…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka qenë simboli i ccdo shqiptari në betejën kundër koronavirusit. Që nga dalja e kësaj flame botërore ai mbeti busulla e orientimit të shqiptarëve në këtë betejë që nuk kurseu as viktima në familjet shqiptare.

Në një mesazh me të fundit ne rrjetet sociale, Kalo, i cili pas më shumë se një muaji del në pension ka prekur ccdo shqiptar, që ka gjetur ndihmë te mjeku i njohur në këto kohë të vështira të mbarë njerëzimit.

“Përgjatë këtij harku kohor jam përpjekur e po përpiqem për të dhënë më të mirën time të mundshme, si pjesë e një EKIPI profesionistësh Mantelbardhë dhe stafit tjetër të përkujdesjes mjeksore në Shërbimin e Sëmundjeve Infektive të QSUNT-së/Covid-1….. Shpresoj që të mos kem zhgënjyer askënd, që ka patur nevojë për DIJENITË dhe PËRKUJDESIN e Dr. Tritan Kalos, sidomos tanimë kur vetëm 35 ditë më ndajnë nga 18 Korriku 2021, pragmosha e nisjes zyrtare të rrugëtimit të PENSIONIT”, shkruan Kalo.

Mesazhi i plotë

Kohë kovidiane…..13.06.2021….Mbyllje sa më të djelltë të kësaj fundjave, si dhe ju uroj fillimin e një jave të re sa më të mbarë miq, të afërm, kolegë dhe bashkëkombas….

Këto 18 muaj të Pandemisë së Sars-Cov2/Covid-19, kanë qënë dhe mbeten SFIDA më e madhe e jetës sime si në aspektin Profesional, po ashtu edhe në aspektin Social….

Përgjatë këtij harku kohor jam përpjekur e po përpiqem për të dhënë më të mirën time të mundshme, si pjesë e një EKIPI profesionistësh Mantelbardhë dhe stafit tjetër të përkujdesjes mjeksore në Shërbimin e Sëmundjeve Infektive të QSUNT-së/Covid-1…..

Shpresoj që të mos kem zhgënjyer askënd, që ka patur nevojë për DIJENITË dhe PËRKUJDESIN e Dr. Tritan Kalos, sidomos tanimë kur vetëm 35 ditë më ndajnë nga 18 Korriku 2021, pragmosha e nisjes zyrtare të rrugëtimit të PENSIONIT….

Lexo edhe :  Rama: Shqipëria arriti standardet evropiane për cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj

Në ndërkohë jam ndier shumë i lumtur sepse në çdo kohë kam marë shumë e shumë vlerësime mirënjohjeje për Punën, Përkushtimin, Profesionalizmin dhe Përkujdesjen time, të cilat më bëjnë shumë-shumë krenar por njëkohësisht ato edhe më shtyjnë, që të vijoj dhe të ofroj për çdo dekikë të jetës sime edhe në të ardhmen, më të mirën time të mundëshme si mjek dhe si qënie shoqërore….

MIRËNJOHJA ishte, është dhe kurdoherë do të mbetet një shprehje e FISNIKËRISË, diçka që sapo vjen e zbehet në Shoqërinë tonë Demon-kratike pak të virtutëshme dhe tejet të materializuar…..

Në këto vite mbi gjithshka UNË jam përpjekur e po përpiqem të mbetem VETVETJA, ashtu sikundër e kam nisur edhe rrugëtimin tim në 2.07.1981 në shtigjet e vështira të Mjeksisë, duke i qëndruar shumë larg KONFORMIZMIT këtij elementi mjaft dobiprurës për të ngjitur shkallët e karierës socio-profesionale në 30 vitet Demon-kraci, POR njëkohësisht edhe mjaft zbehës e rrënues të Personalitetit socio-profesional për gjithësecilin nga ne…..

JU kam dashur dhe JU vlersoj të gjithëve si vëllezërit e motrat e mija, sepse jemi të gjithë bijë e bija të Nënëlokes Shqipëri….Together forever!!!


Të fundit

Gara në PD/ Përfundon numërimi në Kurbin e Gjirokastër, ja kush rezulton fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votatave për kreun e PD-së në bashkitë Kurbin dhe në Gjirokastër Sipas raportimeve, në...

Festa “Miqtë e Malit”, Balla: Gjinari, diamanti i turizmit malor të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në festën “Miqtë e Malit”, e cila u organizua në pikën turistike të...

Gara në PD/ Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e parë, triumfon Agron Shehaj

Sapo është mbyllur procesi i numërimit të votave në bashkinë e Selenicës. Sipas të dhënave, ka fituar Agron Shehaj me 17 vota më shumë. 119...

Edhe 35 ditë del në pension/ Mjeku Tritan Kalo prek me mesazhin tij: Shpresoj që…

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka qenë simboli i ccdo shqiptari në betejën kundër koronavirusit. Që nga dalja e kësaj flame botërore ai mbeti...

Mbyllet procesi i votimit në Partinë Demokratike, ja kur shpallet fituesi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike. Sipas informacioneve nga PD, 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, pritet...

Lajme të tjera

Web TV