Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 31°C.

Era do të jetë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 10°C në 22°C dhe në zonat e ulëta nga 13°C në 25°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.


Të fundit

Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat...

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 qershor 2021

Dashi Harmonia në çift është e rëndësishme, por edhe të drejtat tuaja nuk janë më pak. Për beqarët do të ketë të reja. Një miqësi...

Euro2020/ Franca gjunjëzon Gjermaninë në mes të Mynihut

Franca mposht sërish Gjermaninë, ashtu si në vitin 2016, kësaj here ka mjaftuar vetëm 1-0. Franca merr 3 pikë me shumë vlera në grup,...

Sekuestrohet 1 kg kokainë në një kamion në Itali, drejtohej nga një shqiptar

Sekuestrohet një kg kokainë në portin e Brindisit në Itali. Droga u zbulua dje në mëngjes, në Costa Morena në Brindisi. Mediat italiane raportojnë se...

I shkaktoi humbje prej 4 miliardë dollarë pasi hoqi shishet nga tavolina, Coca-Cola reagon ndaj Ronaldos

Coca-Cola ka insistuar që 'të gjithë kanë të drejtë për preferencat e tyre të pijeve' pasi Cristiano Ronaldo hoqi dy shishet e tyre nga...

Lajme të tjera

Web TV