Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i Inter teksa në vijim pritet që të bëhen vizitat mjekësore për të marrë më pas gjithçka një trajtë zyrtare.

Fantazisti ishte në skadencë kontrate me kuqezinjtë dhe largohet si një futbollist i lirë, teksa nuk pranoi ofertën e Milanit për të qëndruar. Pritet që Çalhanoglu te Inter të firmosë për tre vite, ndërsa do të fitojë 5 milionë euro.

Sakaq, Çalhanollu konsiderohet nga zikaltërit si lojtari ideal për të zëvendësuar Christian Eriksen, i cili edhe nëse kthehet të luajë, e ka të pamundur të aktivizohet në Itali në bazë të rregullave për defribilatorin.

“Unë kam arritur një marrëveshje me Interin. Unë do të nënshkruaj kontratën nesër”,  konfirmoi Calhanoglu për ‘Trt Sport’.  


Të fundit

Çelet ankandi për parqet eolike/ Rama: Po ngjitemi drejt asaj maje që Shqiptarët meritojnë

Kryeministri Edi Rama, përmes një konference shtypi deklaroi se Shqipëria do të shfrytëzojë për energji elektrike, jo vetëm fuqinë...

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i Inter teksa në vijim pritet...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe nga mediat rozë për shkak...

Lajme të tjera

Web TV