Tragjedia e familjes Gushi/ Ruçi reagon ashpër: Parandalim dhe zero tolerancë ndaj shkeljes së ligjeve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të katër anëtarëve të familjes Gushi.

Ruçi bën apel ndaj qytetarëve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, ndërsa i bën thirrje policisë rrugore që të marrin masa dhe të tregojnë zero tolerancë për ata që shkelin ligjin.

“Një lajm tronditës, për një tragjedi familjare që mbylli dyert e një shtëpie. U ndërpre aksidentalisht jeta e dy vajzave të mitura dhe e prindërve të tyre. Lumturia e ardhjes në atdhe u kthye në një hidhërim për gjithë të afërmit, të njohurit, qytetarët e Patosit dhe të gjithë ne. U bëj thirrje gjithë qytetarëve, posaçërisht drejtuesve të mjeteve, të bëjnë kujdes në rrugë. U bëj thirrje forcave të rendit dhe policisë rrugore te marrin masa parandaluese dhe të tregojnë zero tolerancë ndaj shkelësve të ligjeve dhe rregullave të qarkullimit. U prehshin në paqe shpirtrat e vogëlusheve Eva dhe Anastasia dhe prindërve të tyre, Silvanës dhe Eduartit!”, shkruan Kryetari j Kuvendit, Gramoz Ruçi.


Të fundit

Aksidenti tragjik në Vlorë/ Policia e Shtetit: 4 herë më shumë humbje jete nga aksidentet, apel shoferëve

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, ka reaguar lidhur me aksidentin tragjik në autostradën Fier Vlorë...

Tragjedia e familjes Gushi/ Ruçi reagon ashpër: Parandalim dhe zero tolerancë ndaj shkeljes së ligjeve

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të katër anëtarëve të familjes Gushi. Ruçi bën apel ndaj qytetarëve që të respektojnë...

E rëndë/ Nëna vret të bijën, e godet 15 herë me thikë

Një nënë që i dha fund jetës të së bijës ‘me duart e saj’ është dërguar në një qendër të shëndetit mendor, në Londër. 36-vjeçarja,...

Ministrit i plas skandali/ Puthje pasionante dhe prekje në vendet intime me sekretaren

Një skandal seksual ka “plasur” në Britaninë e Madhe, ku raportohet të jetë përfshirë Sekretari i Shtëndetësisë Matt Hancock. Sipas mediave të huaja, mësohet...

Manastirliu: Vaksinim në shtëpi për të moshuarit e pamundur, të hënën vijnë mbi 14 mijë vaksina Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bashkë me Kryetarin e Grupit Parlamentar të PS kanë inspektuar qendrën e re shëndetësore të Cërrikut,...

Lajme të tjera

Web TV