Manastirliu takim me ekipin e ri të mjekëve të ardhur nga Turqia në spitalin e Fierit: Po zgjerohen shërbimet me standarde bashkëkohore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka qenë ditën e sotme në Spitalin e Ri Memorial në Fier, e cila ka zhvilluar një takim me ekipin e ri mjekësor turk të cilët i janë bashkuar bashkuar stafit.

Në vizitën e kryer në pavionet e ndryshme, ministrja shoqërohej edhe nga drejtoresha e spitalit Memorial Fier, Rudina Degjoni.

Në një reagim në rrjetet sociale, Manastirliu thotë se është hapur rishtazi reparti i ORL, me mjekë turq dhe shqiptarë, ku po bëhen përgatitjet për shërbimin e pneumologjisë, atë të infektivit dhe së shpejti do të jetë gati kabineti modern i angiografisë, për realizimin e procedurave kardiake me aparatura të teknologjisë së lartë dhe staf super të kualifikuar.

“Shumë e kënaqur që takova ekipin e ri mjekësor dhe infermieror të ardhur nga Turqia, që sapo i janë bashkuar super stafit shqiptaro-turk në Spitalin Memorial të Fierit, ku po zgjerohen shërbimet me standarde bashkëkohore për qytetarët e rajonit të jugut .

Është hapur rishtazi reparti i ORL, me mjekë turq dhe shqiptarë, po bëhen përgatitjet e fundit për shërbimin e pneumologjisë, atë të infektivit dhe së shpejti do të jetë gati kabineti modern i angiografisë, për realizimin e procedurave kardiake me aparatura të teknologjisë së lartë dhe staf super të kualifikuar”, shkruan Manastirliu.


Të fundit

Norvegjia miraton ligjin e ri për fotoshopin, ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët kur redaktojnë fotot

Norvegjia ka ndaluar me ligj publikimin e fotove pa treguar se është përdorur fotoshop. Rregullorja e re vjen si...

E rëndë në Japoni/ 20 persona të zhdukur si pasojë e rrëshqitjes së dheut, dalin pamjet e frikshme nga tragjedia (Video)

Të paktën 2 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë rezultojnë zhdukur në Japoni për shkak të një rrëshqitje toke që goditi prefekturën...

I hynë në shtëpi dhe i ekzekutuan familjen, ja si i shpëtoi vrasësit 10-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Teksas të SHBA-ve, ku anëtarët e një familje janë gjetur të vdekur, ndërkohë që ka mbijetuar...

Pamje të turpshme te Franca/ Griezmann e Dembele fyejnë një aziatik për shkak të racës së tij (Video)

Antoine Griezmann dhe Ousmane Dembele janë në qendër të kritikave për shkak të veprimeve të tyre të fundit. Një video e publikuar në rrjetin social...

“Mos e rr** k***, nesër shkojnë ato”/ Zbardhen detajet, ja si doli zbuluar prokurori Kariqi

Një hetim i nisur që në vitin 2019, më 21 nëntor kur policia e Kukësit çoi në pranga 5 persona, pasi u kapën me...

Lajme të tjera

Web TV