Kur guximi i tejkalon përmasat/ Shikoni si kjo kotele e vogël tmerron deri ‘në palcë’ tigrin (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të kesh guxim është një karakteristikë e veçantë që nuk e kanë të gjithë.

Por i veçantë është fakti sesi personat e guximshëm jo gjithmonë janë ata më të fortët ose më trupmëdhënjtë. Guximi është një virtyt që i tejkalon përmasat trupore dhe që ndoshta është arma më e fortë që mund të ketë dikush. Por kjo gjë duket se vlen më së miri edhe tek kafshët.

Shëmbëlltyra më e mirë për tu bindur nga ky arsyetim është video e mëposhtme. Të ardhur nga familja e madhe e maceve, ky tigër dhe kjo kotele e vogël janë protagonistë të një videoje tepër gazmore.

Totalisht të ndryshëm në përmasa, por totalisht të ndryshëm edhe në guxim sepse siç mund ta shihni edhe në video, kotelja tmerron deri në palcë tigrin me një lëvizje të vetme. Edhe pse ndodhet prapa hekurave, tigri i trembet së tepërmi koteles së vogël që me armën më të fortë të saj guximin, i futi të dridhurat njërës nga kafshëve më të egra dhe më të frikshme të xhunglës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kittens|Cats (@welovekittenss)


Të fundit

Kur guximi i tejkalon përmasat/ Shikoni si kjo kotele e vogël tmerron deri ‘në palcë’ tigrin (Video)

Të kesh guxim është një karakteristikë e veçantë që nuk e kanë të gjithë. Por i veçantë është fakti sesi...

Veliaj: Tirana do ketë Teatrin Kombëtar më të bukur që ka Ballkani në 100 vitet e fundit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një intervistë televizive, tha se Teatri i ri Kombëtar do të jetë teatri më i bukur...

Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

Kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe u arrestua sot nga SPAK, nën akuzat për korrupsion në një tender me vlerë 24 milionë lekë, për ndërtimin...

Kryeministri Rama jep lajmin e madh: Shqipëria arrin 1 milionë vaksinime

1 milionë vaksinime janë kryer në vendin tonë që prej fillimit të këtij procesi. Lajmi i madh është konfirmuar mbrëmjen e sotme nga kryeministri Edi...

Balla uron Memli Krasniqin: PDK, parti me kontribut të veçantë në shtet-formimin e Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen e tij si Kryetar i PDK-së në Kosovë. Përmes një postimi...

Lajme të tjera

Web TV