Zbulohet amaneti i fundit i Enver Hoxhës, i biri rrëfen: Ja çfarë më tha 9 ditë para se të vdiste

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Djali i diktatorit Enver Hoxha, Sokol Hoxha ka zbuluar para disa kohësh disa detaje të pathëna për parë për ish-udhëheqësin komunist.

Sipas tij, ai akoma nuk e di se pse Enveri e kishte të preferuarin e tij.

“Nuk di ta them me saktësi. Ndoshta për zgjedhjet e drejta që kisha bërë në jetë, gjë që ma ka thënë disa herë. Më vjen keq që nuk i jam hapur, madje kur ai më është hapur, unë i jam mbyllur. Gruan time Lilianën e ka pasur pikë të dobët.

Këtë e them jo se është gruaja ime, por ai ma ka theksuar disa herë. Ndoshta se Liliana ishte vajzë populli me cilësitë e veta që ai ia vlerë sonte aq shumë, si ndjeshmëria, idealizmi dhe mospajtimi me padrejtësitë”- thote ai dhe shton për Panorama. se kjo gje kishte krijuar shqetesim te familja.

Sokoli tregon amanetin qe i la Enveri 9 ditë para se te vdiste. “Tetë apo 9 ditë para se të vdiste, amaneti i tij ishte të ruheshim dhe sidomos të ruaja Lilianën. Ma ka thënë troç: “Ruajuni dhe sidomos ruaj Lilianën”-thotë ai.

Siç kishte kuptuar qëllimin kundër atij vetë muajt e fundit të jetës, kishte kuptuar sidomos qëllimin kundër nesh. Me këtë donte të na bënte vigjilentë doemos pa u futur ai vetë në detaje, kur ishte evidente se pjesa tjetër e familjes, filluar nga mamaja, ishte totalisht e lidhur me Ramiz Alinë.


Të fundit

Tronditet Anglia, humb yllin e kombëtares para finales së “Euro 2020”

Phil Foden detyrohet ta humbasë finalen e “Euro 2020” midis Anglisë dhe Italisë, e planifikuar për nesër në mbrëmje,...

Tirana para viteve ’90

https://www.youtube.com/watch?v=VBKs6G6uVII&ab_channel=FJALAWEB

E rëndë në Kavajë! 30-vjeçari përdhunon një femër dy vite më të madhe

Policia e Kavajës ka arrestuar ditën e sotme një 30-vjeçar. Kjo pasi dyshohet se 30-vjeçari me inciale SH.B ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë...

Hetimi i SPAK për tenderin e uniformave të Policisë, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas arrestimeve të zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme me urdhër të SPAK, që akuzohen se kanë shkelur barazinë...

Tenderi 2.8 miliardë lekë i uniformave/ Denoncimi i deputetëve Valteri dhe Murrizi që u bëri “gropën” 9 zyrtarëve

Operacioni antikorrupsion nga SPAK bëri bujë ditën e sotme, ku u arrestuan 9 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme me një prej tyre...

Lajme të tjera

Web TV