Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën i riu, plagoset pasagjeri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë është regjistruar gjatë natës në Elbasan, ku një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi Më rreth orës 01:45, në aksin rrugor Gostimë-Mollas, në fshatin Lumas.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se mjeti tip “Audi”, me drejtues shtetasin R.H., 33 vjeç, ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka nderuar jetë drejtuesi i mjetit shtetasi R.H., dhe është plagosur pasagjeri shtetasi E.Q., 29 vjeç, banues në fshatin Floq, Cërrik i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.


Të fundit

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën i riu, plagoset pasagjeri

Një aksident i rëndë është regjistruar gjatë natës në Elbasan, ku një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi Më...

Me armë në Jalë, prangoset 30-vjeçari (Emri)

Një 30-vjeçar është prangosur nga policia pasi qarkullonte me armë zjarri me vete në zonën e plazhit të Jalit. Policia e Himarës njofton se...

Sot finalja e EURO 2020/ Anglia për të bërë historinë, Italia për trofeun që i mungon 6 dekada

Euro 2020 tashmë është gati të mbyllë siparin e tij. Italia dhe Anglia do të luajnë për titullin e më të mirit sonte në...

Rama publikon videon me përshtypjet e vizitorëve të huaj për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të diel me një video promovuese të turizmit në vend. Teksa ka publikuar disa momente nga përjetimet e...

Ekzekutimi i presidentit të Haitit, mediat kolumbiane: U vra nga rojet e tij

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e presidentit të Haitit Jovenel Moïse. Sipas burimeve të Gazetës kolumbiane ‘El Tiempo’ thuhet se pas...

Lajme të tjera

Web TV