‘Super Mario’ thyen rekord në ankand, ja për sa milionë u shit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Loja ‘Super Mario 64’ e Nitendos është shitur në ankand më një çmim marramendës për 1.5 milionë dollarë. Të gjithë nostalgjikët e ‘Super Mario’ e kuptojnë vlerën e kësaj videogame. Shtëpia e ankandit e cila e shiti u shpreh se kjo ishte ndër të pakta kopje që ishte në gjendje kaq të mirë.

Kopjet e lojërave më të njohura tërheqin më shumë oferta. ‘Super Mario 64’ ishte loja më e shitur për sistemin Nintendo 64 dhe konsiderohet ndër lojërat më të rëndësishme në historinë e video-lojërave.

Me herët, edhe një video-lojë e pahapur Nintendo ‘Super Mario Bros’ e prodhuar në vitin 1986, është shitur në një ankand në SHBA për 660 mijë dollarë. Videoloja ishte blerë në vitin 1986 si dhuratë për Krishtlindje, por ajo u vendosë në një dollap dhe u harrua për vite. Çmimi i shitjes tejkaloi pritshmëritë, pasi fillimisht ishte vënë shuma prej 114 mijë dollarë.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV