Babai i Klodian Rashës i indinjuar pas dënimit me 10 vite të ish-policit që e vrau: Si mund ta quash drejtësi?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Babai i Klodian Rashës ka komentuar tepër i indinjuar vendimin e Gjykatës së Tiranës e cila dënoi sot me 15 vite burg ish-efektivin e Shqiponjave Nevaldo Hajdaraj, i cili do të vuajë 10 vite, për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Qazim Rasha tha se kjo njollë e zezë nuk do i hiqet shtetit dhe i bëri thirrje qytetarëve dhe gazetarëve të ruajnë fëmijët.

“Do vijë momenti që do ti themi ca gjëra. Sot është momenti. Dua t’ju falënderoj ju nga zemra për punën fisnike që keni kryer që nga dita e parë deri tek dita e sotme. Falë jush shumë gjëra morën rrugë, pavarësisht inskenimeve që u munduan me të gjitha format. Falënderoj çdo person që ka trokitur në derën time nga dita e parë deri sot në ditën e 216, falënderoj çdo qytetar që mbushën sheshet.

Ardhja ime që nga dita e parë ka qenë jo krejt pa domethënie. Ishte një makabritet që e kreu një sekt që çdo lloj epiteti mund të vendosësh vetëm epitetin njeri jo. Ai për të cilin paguan taksa, një lloj huligani, padrejtësisht vret një djalë i ri në rrugicën e shtëpisë së vetë.
Pavarësisht alibisë, ngjarjes, tragjedisë, arriti deri aty sa viktima të marrë pozicionin e kriminelit dhe krimineli me petkun e viktimës. Është një ngjarje që ka tronditur jo vetëm themelet e familjes sime, por të m barë shoqërisë, por edhe shtetit. Kjo njollë e zezë nuk do i hiqet. Mesazhi im një, fëmija im ik, u varros, por fëmija juaj, gjaku është njëlloj si i të gjithëve.
Mendoja që me këtë rast të shërbejë një shembull për këta që janë gjallë, të shërbejë si simbolikë që edhe ju kini kujdes ruajini fëmijët tuaj. Si mund ta quash drejtësi, kur çdo gjë është e qartë dhe me një të rënë të lapsit i jep gjykimin e shkurtuar. Mendoj dhe besoj tek drejtësia e re që po ngrihet. Unë e kam kërkuar drejtësinë që ditën e parë, por me këtë lloj drejtësie nuk besoj se mund ta gjej as unë, askush”, deklaroi Qazim Rasha.


Të fundit

Babai i Klodian Rashës i indinjuar pas dënimit me 10 vite të ish-policit që e vrau: Si mund ta quash drejtësi?

Babai i Klodian Rashës ka komentuar tepër i indinjuar vendimin e Gjykatës së Tiranës e cila dënoi sot me...

Vrasja e Klodjan Rashës, Gjykata e Tiranës dënon me vetëm 10 vite burg Nevaldo Hajdarajn

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 15 vite burg Nevaldo Hajdarajn, i cili u shpall fajtor për vrasjen e Klodjan Rashës. Ish-efektivi i Shqiponjave do...

‘Çmendet’ 31-vjeçari nga Lushnja, dhunon të motrën dhe i shkatërron parukerinë

Një 31-vjeçar në Lushnjë ka dhunuar të motrën dhe i ka shkatërruar parukerinë. Në njoftimin e policisë thuhet se 31-vjeçari është arrestuar nga specialistët për...

Falsifikuan dokumentet me “Photoshop” për truallin 2000 m2, njëri prej të arrestuarve juristi i kadastrës në Durrës (EMRAT)

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimet e ndodhura në Kadastrën e Durrësit, ku në pranga ranë 4 persona, mes tyre edhe ish-juristi...

Në arrest shtëpie sepse mori 2 mijë euro për punësim në shtet/ Ja si u zbulua ish-zv. ministrja Rovena Voda

Ish zv-ministrja e brendshme Rovena Voda ngeci në rrjetat e SPAK mbas përgjimeve intensive të nisura në 2019 ndaj një grupi trafikantësh, që pak...

Lajme të tjera

Web TV