La djalin 7-vjeçar të vdiste nga i ftohti jashtë shtëpisë, e ëma akuzohet për vrasje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nënë është akuzuar për vrasje pasi djali i saj shtatë vjeçar ngriu për vdekje jashtë shtëpisë së tij në një nga netët më të ftohta të vitit.

Hakeem Hussain u gjet i vdekur jashtë shtëpisë së tarracës së xhaxhait të tij të madh, ku ai dhe nëna e tij kishin qëndruar në Nechells, Birmingham. Dy ambulanca dhe një ndihmës i shpejtë shkuan në vendngjarje por ai kishte pësuar një arrest kardiak dhe nuk mund të shpëtohej.

Nëna e Hakeem, Laura Heath, 39 vjeç tani është akuzuar për vrasje dhe katër akuza për mizori ndaj një fëmije. Ngjarja e rëndë ndodhi vetëm pak metra larg banesës së tij.


Të fundit

La djalin 7-vjeçar të vdiste nga i ftohti jashtë shtëpisë, e ëma akuzohet për vrasje

Një nënë është akuzuar për vrasje pasi djali i saj shtatë vjeçar ngriu për vdekje jashtë shtëpisë së tij...

U akuzua për bullizëm/ Chrissy Teigen në depresion: Të dalurit jashtë ma shpif, ndihem si m*t

Chrissy Teigen ndihet e “humbur” që nga momenti kur u akuzua për bullizëm nga disa përdorues të Twitter. Modelja amerikane kërkoi falje për fjalët e...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 13 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete. Ministria e...

Federata i përjashton nga kampionati, ja klubet italiane që rrezikojnë falimentimin

Federata italiane nuk i ka toleruar klubet me borxhe të mëdha dhe për këtë arsye, dy prej tyre janë përjashtuar nga kampionatet. Kështu Chievo nuk...

Përmbytjet në Europën Perëndimore/ Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë shkon te të prekurit

Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas situatës emergjente në Europën Perëndimore nga reshjet e dendura të shiut që kanë shkaktuar...

Lajme të tjera

Web TV