“Nuk ikën askush nga Tirana pa…”/ Me doreza dhe lopatë në duar, Dua Lipën nuk e keni parë asnjëherë kështu (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ishte disa ditë më parë në Shqipëri, ku është pritur nga kryeministri, Edi Rama, dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Artistja e famshme shqiptare vizitoi kryeqytetin për të parë nga afër punimet që po zhvillohen për mobilimin e kopshtit me fondet që janë mbledhur nga shitja e bluzave “Lutu për Shqipërinë”, një iniciativë nga vetë këngëtarja në bashkëpunim me miqtë e saj.

“Nuk ikën askush nga Tirana pa...”/ Me doreza dhe lopatë

Ditën e sotme, Veliaj ka publikuar një nga momentet më të veçanta me Duan. Kjo e fundit shfaqet me lopatë në duar teksa po mbjell një pemë, ashtu siç shumë personazhe të tjerë të njohur kanë bërë kur kanë vizituar Tiranën.

“Për hajër… Nuk ikën askush nga Tirana pa mbjellë një pemë”, shkroi Erion Veliaj në mbishkrimin e videos.

Ndërkohë Dua Lipa ka bërë disa postime në rrjetet e saj sociale, ku i ka falënderuar të gjithë për mikpritjen e ngrohtë që i është bërë asaj dhe familjarëve që e shoqëronin në këtë udhëtim.

“Nuk ikën askush nga Tirana pa...”/ Me doreza dhe lopatë

“Nuk ikën askush nga Tirana pa...”/ Me doreza dhe lopatë

GSH


Të fundit

“Nuk ikën askush nga Tirana pa…”/ Me doreza dhe lopatë në duar, Dua Lipën nuk e keni parë asnjëherë kështu (Video)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ishte disa ditë më parë në Shqipëri, ku është pritur nga kryeministri, Edi...

Rama mesazh ngushëllimi për aksidentin në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese! Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për aksidentin tragjik në Koraci ku 10 shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

Kapen dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar (Foto)

Ne Kestrinti, Igumenicë janë kapur pas mesnate dy shtetas shqiptarë duke transportuar me krahë 2 canta që përmbanin 31  pako me 33 kg 260...

Media kroate: Ky është shkaku i aksidentit, njëri nga shoferët vdiq

Të paktën 10 persona kanë vdekur në një aksident afër Slavonski në Koraci, dhe të paktën 40 persona po marrin trajtim mjekësor. Sipas medias kroate, 24sata.hr,...

Aksidenti me 10 viktima, Kurti: S’kemi njoftim zyrtar për detajet, Ministri i Brendshëm drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas lajmit se një autobus me targa kosovare është aksidentuar në Kroaci e për pasojë 10 njerëz...

Lajme të tjera

Web TV