Shpërthim në kompaninë e kimikateve në Gjermani, një i vdekur dhe pesë punëtorë të zhdukur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një park industrial në Gjermani, duke lënë  të vdekur një person. Ngjarja ndodhi  gjatë ditës së sotme në qytetin gjerman Leverkusen, ku raportohet të paktën për pesë punëtorë të zhdukur dhe disa të plagosur rëndë si pasojë e shpërthimit.

Chempark ka brenda vetes kompani të mëdha kimike, përfshirë, Bayer dhe Lanxess. Autoritete u bënë  thirrje banorëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të mbyllin dritaret.

Shpërthimi sipas kompanisë menaxhuese Currenta ka ndodhur pranë një zonë ku digjen mbeturinat, ndërsa ende nuk dihet shkaku i shpërthimit të zjarrit, ndërkohë autoritetet janë duke hetuar ngjarjen.


Të fundit

Diplomohen 59 oficerët e rinj të FA, Peleshi: Akademia, diploma ekuivalente me akademitë e vendeve të NATO

59 kadetë, mes të cilëve 13 vajza dhe 46 djem përfunduan me sukses Kursin e Përgatitjes së Oficerit të...

Euro sërish në pikiatë, arrin në nivelet më të ulëta që nga 2019

Numri i lartë i turistëve të huaj që kanë hyrë në vend këtë vit, e kryesisht në muajit qershor e korrik kanë sjellë një...

Aktori i madh Zef Deda feston ditëlindjen, Juli i bën urimin më të bukur: Je i mirë shumë Babush, të du fort artist!

Aktori i njohur i humorit Zef Deda feston sot ditëlindjen e tij  dhe nuk kishte si të mungonte urimi i të birit. Përmes një...

Shpërthim në kompaninë e kimikateve në Gjermani, një i vdekur dhe pesë punëtorë të zhdukur

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një park industrial në Gjermani, duke lënë  të vdekur një person. Ngjarja ndodhi  gjatë ditës së sotme...

Reshjet e dendura shkaktojnë përmbytje të reja në Gjermani, Itali dhe Austri

Gjermania përsëri është përballur me stuhi dhe reshje të dendura, sidomos në rajonin juglindor të Bavarisë. Ekipet e emergjencës u desh të ndërhynin në...

Lajme të tjera

Web TV