Zjarret/ Rama publikon videon e Forcave të Ushtrisë: Angazhimi i tyre disaditor meriton respekt, s’ka kohë për pushim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama reagon për situatën e krijuar nga zjarret në vend, për shkak të temperaturave të larta.

Rama publikon video të Forcave të Ushtrisë dhe trupave Rangers, që janë angazhuar me helikopterë për shuarjen e flakëve, ndërsa thekson se puna e tyre në terren meriton respekt e inkurajim.

“Angazhimi disaditor për shuarjen e zjarreve në Karaburun e jo vetëm, nga Forcat e Ushtrisë dhe trupat Rangers në terren meriton respekt e inkurajim, në një kohë kur shumë vende po përballen me kërcënimin e zjarreve 👨‍✈️🛩 #SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️”, shkruan Rama.


Të fundit

Ndër më të votuarit, ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së!

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ish deputeti i Partisë Demokratike Ahmet Osman Osja. Pinjolli i një prej familjeve më...

Zjarret/ Rama publikon videon e Forcave të Ushtrisë: Angazhimi i tyre disaditor meriton respekt, s’ka kohë për pushim

Kryeministri Edi Rama reagon për situatën e krijuar nga zjarret në vend, për shkak të temperaturave të larta. Rama publikon video të Forcave të Ushtrisë...

E rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësoren në aksin Librazhd-Përrenjas

Një grua ka humbur jetën ditën e sotme në Përrenjas, si pasojë e një aksidenti. Ngjarja u regjistrua në aksin Librazhd-Përrenjas, ndërsa viktima është identifikuar...

Policit në Kosovë nuk i pëlqejnë puthjet në publik, gjobit çiftin me 450 euro në Prishtinë

Edhe pse në rrugët e të gjitha kryeqyteteve evropiane mund të shohësh shpesh çifte duke u puthur, në Prishtinë një polic mendon se kjo...

Lëvizje në ambasadën amerikane në Tiranë, emërohet zv/ambasadori ri, ja kush është

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kjo ambasadë, e...

Lajme të tjera

Web TV