Largimi i Messit nga Barcelona tronditi botën e sportit/ Ja klubet kryesore ku mund të luajë futbollisti sezonin e ardhshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deklarata e ekipit të Barcelonës se Leo Messi nuk do të rinovojë kontratën e tij për shkak të pengesave financiare, tronditi botën e futbollit mbrëmjen e djeshme.

Futbollisti argjentinas është tashmë i lirë për të vendosur  me cilin klub do të nënshkruajë për sezonin e ardhshëm , pas dy dekadash si lojtar i Barçës.

Sipas skenareve dy janë kandidatët kryesorë të cilët mund të lidhin kontratë me një prej sportistëve më të mirë në historinë e futbollit.

Varianti i parë është që ylli argjentinas të luajë për francezët e PSG-së. Parizienët edhe më herët kanë tentuar të arrijnë një kontratë me Messin, por kjo nuk është arritur të konkretizohet. Fakti që klubin e drejton një argjentinas dhe vetë Messi ka marrëdhënie të mira me shumë prej lojtarëve që janë bashkëpatriotë mund ta çojë atë drejt PSG.

Variant i dytë është Manchester City, i përfolur prej kohësh si një alternativë e “Pleshtit”, për shkak se lojtari është një njohje e vjetër i Pepae  Guardiola, që ka drejtuar më parë Barcelonën.


Të fundit

“Do isha falenderues nëse serbët do ishin si Goran Bregoviç”!/ Ballist Morina: Mirë se vjen

Ballist Morina është shqiptari që ngriti dronin në ndeshjen Serbi-Shqipëri në vitin 2016, por duket se i ka dalë...

Covid-19/ Rritje e frikshme e infektimeve, humb jetën 76-vjeçarja nga Tirana

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë me covid 149 qytetarë. Fatkeqësisht gjatë këtyre orëve...

Në mes të barit të thatë, gjendet xhami ‘misterioz’ në pyjet e Greqisë

Përgjatë kësaj jave Greqia fqinje, ashtu si vendi jonë, është përballur me një valë të nxehti afrikan që po favorizon edhe përhapjen e vatrave...

Vrau vajzën 3 vjeçe se donte të bënte seks me të dashurin! Nëna dënohet me 15 vite burg (Foto)

Një nënë është dënuar së bashku me të dashurin e saj, për vrasjen e vajzës së saj 3-vjeçare, një  ditë pasi kërcënoi se do...

AS zbulon surprizën e mundshme në merkato: Messi shpëton Interin nga shitja e Lukakut!

Largimi i Leo Messit nga Barcelona është lajmi më i bujshëm jo vetëm i kësaj merkatoje verore, por një lajm që do të ngelet...

Lajme të tjera

Web TV