Vrau taksistin grek dhe i grabiti shtëpinë! Kapet “skifteri” shqiptar në Greqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 47-vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim si autor i vrasjes së taksistit 60-vjeçar, Kosta Tsakalo më 27 Korrik ka rënë në prangat e policisë.

Sipas mediave greke, autori i dyshuar, sipas informacioneve, ka qenë në duart e autoriteteve tashmë prej ditësh dhe konsiderohej i dyshuar që në fillim, pasi ishte identifikuar nga afro 15 kamerat e zonës, duke u larguar nga Kapeleto, por edhe duke ardhur përsëri në fshat.

Ai me sa duket e dinte që viktima ishte mirë financiarisht dhe me sa duket e kishte planifikuar krimin para se të largohej nga fshati dhe më pas u kthye për të zbatuar planin e tij.


Të fundit

Vrau taksistin grek dhe i grabiti shtëpinë! Kapet “skifteri” shqiptar në Greqi

Një 47-vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim si autor i vrasjes së taksistit 60-vjeçar, Kosta Tsakalo më 27 Korrik...

Dogjën pyje e bimë nga veriu në jug, arrestohen 15 piromanë, 16 nën hetim, 2 në kërkim! Policia: Kush vë zjarr do përballet me...

Autorët e djegies së bimësinë dhe pyjeve nga veriu në jug po shkojnë drejt hekurave. Ndërsa vendi po përballet me flakët prej ditësh, nga...

Ylli argjentinas në Francë/ Detaje nga marrëveshja Messi-PSG!

Të dy palët kanë mbyllur një marrëveshje dy-vjeçare pasi negociuan që nga e diela. Messi pritet të udhëtojë në orët e ardhshme. Messi dhe PSG...

Largimi i Messit mund të jetë një bekim i ‘maskuar’ për Barcelonën

Të kesh një lojtar si Lionel Messi është diçka që çdo klub e ëndërron. Por pas largimit të tij, Barcelona, me probleme financiare mund të përqëndrohet...

Aksion si nëpër filma/ Policia kap pesë persona duke shkëmbyer drogë në një lokal në Fier (Emrat)

Policia e Fierit ka arrestuar pesë persona në flagrancë duke shkëmbyer lëndë narkotike. Operacioni i koduar “Ofiçina” është finalizuar me sekuestrimin e 7 kilogramëve kanabis,...

Lajme të tjera

Web TV