Tifozët e Messit presin në radhë të gjata për të blerë fanellën e lojtarit, ja sa para shpenzojnë (video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tifozët e futbollit në mbarë  botën me siguri janë duke menduar se si mund të bëjnë tyren fanellën e re të Lionel Messit në Paris Saint-Germain! Por ja sa para do iu duhen nëse e blini atë direkt nga klubi.

Edhe pse në faqen e internetit të PSG çmimi i fanellës është 158 euro, në dyqan ai ndryshon. E ashtuqujatura “ Fanella e stadiumit “ në klub kushton 43 euro më pak, me gjithçka të përfshirë: emrin e Messit, numrin 30 dhe simbolin e Ligue 1 ose Ligën e Kampionëve.

Sidoqoftë, për ata që duan të veshin fanellën që përdorin lojtarët, do t’ju duhet të merrni “fanellën e ndeshjes”. Fanella në fjalë  është pak më e shtrenjtë, ajo kushton 165 euro .

Pavarësisht çmimit tëkripur, qindra tifozë formuan radhë të gjata që herët në mëngjes sot për të blerë fanellën e re të yllit argjentinas.


Të fundit

Tifozët e Messit presin në radhë të gjata për të blerë fanellën e lojtarit, ja sa para shpenzojnë (video)

Tifozët e futbollit në mbarë  botën me siguri janë duke menduar se si mund të bëjnë tyren fanellën e...

“Familja Adams”/ Catherina Zeta-Jones në rolin e Morticia

Catherina Zeta-Jones do t’i bashkohet “Familjes Adams”. Ajo do të luajë rolin e matriarkes Morticia, në seritë e reja “Uednesday” që do të transmetohen...

“Plaçkat e luftës”/ Talebanët rrëmbejnë 12-vjeçaret dhe i përdorin si skllave seksi

Ushtarët talebanë teksa pushtojnë Afganistanin shkojnë në çdo banesë duke marrë me dhunë vajza të moshës 12-vjeçare, duke i detyruar të jenë skllave seksi. Komandantët...

Zjarret në Itali u marrin jetën 5 personave

Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve që kanë shpërthyer në disa zona të Italisë. Trupi i pajetë i një 77 vjeçari...

Italia thyen rekordin evropian, temperatura shënoi sot 48.8 gradë Celsius

Në Itali është regjistruar sot temperatura më e lartë e nxehtësisë ne Evropë. Sot termometri ka shënuar 48.8 gradë pranë Sirakuzës në Floridia në...

Lajme të tjera

Web TV