Drejtonte grupin e kokainës në Tiranë, ky është efektivi i RENEA-s Rael Luli

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbrëmjen e djeshme SHÇBA ka shkatërruar një grup të shpërndarjes së drogës në disa pika të Tiranës, ku mes të ndaluarve ishte edhe një efektiv i RENEA-s. Në foto është efektivi i RENEA-s, i cili u kap në flagrancë bashkë me 4 persona të tjerë ndërkohë që po shpërndanin kokainë dhe kanabis gjatë një operacion anti-drogë që është në vijim e sipër nga SHÇBA. Efektivi i RENEA-s, Real Luli, ishte koka e grupit të shpërndarjes së drogës në disa pika të Tiranës.

Përveç efektivit të RENEA-s, në pranga ranë edhe 4 persona të tjerë Jurgen Luli, 30 vjeç, Gertjan Harapi, 26 vjeç, Gevi Spahia, 27-vjeç dhe Ergi Sala, 26 vjeç.

Grupi për shpërndarjen e lëndëve narkotike vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusëve”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet te Nxënësve.

Që prej ditës së djeshme policia ka kontrolluar banesat e të arrestuarve, ndërsa ka sekuestruar kokainë, kanabis, para dhe armë.

Aktualisht po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të personave të implikuar në këtë grup që merrej me shpërndarjen e drogës në Tiranë.


Të fundit

Dy automjete dalin nga rruga në by-passin Fier-Levan, plagosen tre gra

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në by-passin Fier-Levan, ku janë përfshirë dy atomjete, të cilat pas përplasjes...

Drejtonte grupin e kokainës në Tiranë, ky është efektivi i RENEA-s Rael Luli

Mbrëmjen e djeshme SHÇBA ka shkatërruar një grup të shpërndarjes së drogës në disa pika të Tiranës, ku mes të ndaluarve ishte edhe një...

Ambasadorja Kim pret kongresmenin amerikan në Tiranë, vizitojnë bazën ajroje të Kuçovës

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka pritur në takim kongresmenin amerikan, me të cilin vizituan dhe bazën ajrore të Kuçovës, në të cilën NATO...

Pekini po kultivon kontakte me talibanët

Pasi talibanët erdhën në pushtet në Afganistan, Japonia dhe Koreja e Jugut gjithashtu mbyllën ambasadat e tyre në Kabul dhe diplomatët dhe punonjësit e...

Pelegrinazhi në Majën e Shenjtë të Tomorrit, Rama poston publikon pamjet nga rruga e re

Besimtarë nga e gjithë Shqipëria, diaspora e bota, marrin pjesë në Pelegrinazhin në Malin e Shenjtë të Tomorrit, ndërsa këtë vit për ta ka...

Lajme të tjera

Web TV