E rëndë/ Nëna harron foshnjën në makinë, ndërron jetë fëmija

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një foshnjë në Jordani ka ndërruar jetë, pasi nëna e harroi atë brenda makinës në parkingun e një spitali në zonën Rusaifa.

Ajo harroi fëmijën dhe nuk u kujtua për disa orë. Kur fëmija u gjet kishte ndërruar jetë si pasojë e mbytjes për shkak të neglizhencës të nënës.

Mediat lokale publikuan, rezultatet e autopsisë në Spitalin Prince Faisal në Rusaifa, sipas të cilave shkak i vdekjes ishte refluksi i qumështit.

Autopsia u krye me urdhër të prokurorit publik të Rusaifa, ku u formua një komitet mjekësor nën kryesinë e Dr. Ahmed Bani Hani dhe anëtarësinë e Dr. Alaa Al-Tusi dhe doktor Ibrahim Habash, ndërsa arsyet e vdekjes së foshnjës ishin për shkak të qumështit, pra refluksit të vjellave.

Trupi i foshnjës iu dorëzua familjes për varrim.

Ndërkohë, mediat lokale raportuan se shërbimet e sigurisë kishin hapur një hetim për vdekjen e një fëmije.

Raportet paraprake sugjerojnë që nëna e foshnjës e harroi për një periudhë të gjatë në automjet, në vend që ta çonte në çerdhen e institucionit

Të fundit

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24,...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Vrasja e “Pushit”, pse dyshonte nëna e viktimës te dy shokët e tij. Dëshmitë

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në shkurt të vitit 2009, kur...

Masat për turizmin në Shkodër/ Autoritetet dhe operatorët kërkuan ndalimin e punimeve

Masat e marra për sezonin turistik, bënë bashkë drejtuesit vendor në qarkun e Shkodrës. Në fokus ishte zbatimi i ligjit dhe rregullores së re për ndalimin e...

Lajme të tjera

Web TV