Bebe Rexha dhuron 10 mijë dollarë për spitalin e Dibrës, nxit ndjekësit: Ju lutem ndihmoni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka dhuruar 10 mijë dollarë për Spitalin e Dibrës për pasi ka nevojë për furnizime mjekësore për të ndihmuar pacientët që luftojnë Covid-19. Teksa ka dhuruar 10 mijë dollarë, Bebe Rexha ka bërë një postim në Instagram duke u kërkuar mijëra ndjekësve të saj që të ndihmojnë dhe të dhurojnë sado që të kenë mundësi.

 

“Për të gjithë shqiptarët e mi dhe dibranët ju lutem ndihmoni. Nuk ka mjaftueshëm furnizime. Ju lutem ndihmoni duke dhuruar. Çdo gjë ndihmon”, ka shkruar Bebe.

 

Mbledhja e fondeve për të ndihmuar spitalin në Dibër lidhet me furnizimin me aparaturat dhe bazat mjekësore të nevojshme për pacientët që luftojnë Covid-19. Rastet me COVID në vendin tonë janë rritur ndjeshëm javët e fundit dhe kjo ka bërë që Bebe Rexha të mbledh fonde për Spitalin e  Dibrës për të përballuar situatat nëse është e nevojshme.


Të fundit

Përpara se të largohet nga politika Angela Merkel viziton Shqipërinë, zbulohet arsyeja

Vizita e fundit e kancelares gjermane Angela Merkel, përpara se të largohet nga politika do të jetë në Shqipëri. Merkel...

Mega-operacioni “DOBRA”,  ja numri i shqiptarëve të arrestuar

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga operacioni ndërkombëtar i koduar “DOBRA”, ku në pranga kanë rënë gjithsej 107 persona. Burime bëjnë të ditur...

In memoriam në një vjetorin e ndarjes nga jeta/ Kosta Papanikolla, apo “Daja” i Cirkit të Tiranës

Nga Bashkim Koçi Do të ishte një asfiksi e frikëshme shpirtërore nëse nuk do të mundnim të kujtonim emrat e atyre njerëzve, mjeshtrave të mëdhenj...

Publikohet traileri i James Bond 2021: No time to Die

Pjesa e fundit e serisë së James Bond do të dalë në ekranin e madh në 2021, një trailer i ri është lëshuar për...

Befason përfaqësuesi i talebanëve: Gratë mund të jenë pjesë e qeverisë por jo në poste drejtuese

Talebanët në Afganistan angazhohen se do të përfshijnë edhe gratë në qeverisjen e vendit. Një lajm të tillë e ka dhënë për BBC, një...

Lajme të tjera

Web TV