Fëmija autik gjendet në pyll pas 4 ditësh i zhdukur, ja si reagoi 3-vjeçari kur pa nënën (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ‘mrekulli’ i ka shpëtuar jetën 3-vjeçarit Anthony “AJ” Elfalak, i cili ka qenë i zhdukur prej më shumë se katër ditësh. Momenti i ribashkimit me të ëmën ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve dhe videoja brenda pak minutash është bërë virale. Vogëlushi i cili kur ishte gjetur nga policët ishte tejet aktiv, në momentin që ka takuar të ëmën ka fjetur gjumë në krahët e saj.

Vogëlushi i cili vuan nga autizmi dhe nuk ka aftësi të flasë, është gjetur nga policia në momentin kur po pinte ujë nga një përrua, rreth 550 metra larg shtëpisë së tij.

Oficeri deklaroi se ai u kthye drejt tij me një buzëqeshje masive në fytyrë që ai nuk do ta harrojë kurrë.

Ai ishte në gjendje të mirë dhe u dërgua në spital për vëzhgim, thanë oficerët e ambulancës. Fëmija që atëherë është liruar dhe është në shtëpi me familjen e tij.

Babai i tij, Anthony Elfalak, tha se AJ ishte kafshuar nga milingonat dhe se ai kishte një irritim tëlëkurës dhe kishte pësuar gërvishtje.

“Nuk mund ta shpjegoj, jam shumë i bekuar,” u tha nëna gazetarëve ndërsa mbante në krah djalin e saj. “Jam shumë e lumtur që ai është këtu. Ai është me ne, është i sigurt dhe mirë dhe i shëndetshëm, kjo është gjithçka që ka rëndësi. ”

Një pilot i helikopterit të policisë që ndihmoi në gjetjen e AJ e përshkroi reagimin e tij si “gëzim absolut”.

 

 

 

Të fundit

Fëmija autik gjendet në pyll pas 4 ditësh i zhdukur, ja si reagoi 3-vjeçari kur pa nënën (Video)

Një ‘mrekulli’ i ka shpëtuar jetën 3-vjeçarit Anthony "AJ" Elfalak, i cili ka qenë i zhdukur prej më shumë...

Sherr me thika në Tiranë, plagoset një person

Një person ka mbetur i plagosur me thikë pas një konflikti për motive të dobëta. Ngjarja ndodhi rreth orës 15:45, në rrugën “Konferenca e...

Përdhunoi dhe vrau dy te mitura, sërish i lirë pedofili

Pedofili famëkeq, Colin Pittsford, i cili përdhunoi dhe vrau dy nxënëse 15 -vjeçare, Linda Mann dhe Don Asëorth në Leicester, Angli në vitet 1980...

Talebanët shpallin qeverinë e re, ja cili është udhëheqësi i ri i Afganistanit

Talebanët kanë njoftuar emrat e disa ministrave në detyrë të kabinetit qeveritar të ri në Afganistan. Mullah Mohammad Hasan Akhund u emërua si udhëheqës i...

Shakira i bën dedikimin prekës babait për ditëlindje: Ti i ke dhënë kuptim jetës time

Shakira është shumë aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë poston foto nga përditshmëria. Këtë herë këngëtarja e famshme ka uruar babain e saj...

Lajme të tjera

Web TV