Dokumenti/ KQZ gati zëvendësimin e Ruçit, Kokës, Markut dhe Çomos! Emrat e rinj që vijnë në Parlament

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë menjëher në lëvizje, pas kërkesës së Komisionit të Verifikimit të Mandateve të Parlamentit për të zëvëndësuar mandatet e deputetëve të Gramoz Ruccit, Lefter Kokës, Najada Çomos dhe Mark Markut.

Në ora 13:00 KQZ do të mblidhet dhe do të bëjë zëvendësimin e menjëhershëm.


Të fundit

Dokumenti/ KQZ gati zëvendësimin e Ruçit, Kokës, Markut dhe Çomos! Emrat e rinj që vijnë në Parlament

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë menjëher në lëvizje, pas kërkesës së Komisionit të Verifikimit të Mandateve të Parlamentit...

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Ja kush është më i miri sipas matematikës

Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo është pyetja e përjetshme në futbollin modern dhe tani një akademik në Angli i është drejtuar matematikës në përpjekje...

Përjashtimi i Berishës/ Rama: Dora për Bashën e shtrirë përtej zhvillimeve në PD!

Kryeministri Edi Rama tha se dora e tij për bashkëpunim është e shtrirë për opozitën, përtej zhvillimeve në PD. “Ndalova për t’ju uruar një punë...

Përfundon seanca e parë e legjislaturës së X, ja lista me 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

Teksa ka nisur legjislatura e X e Kuvendit të Shqipërisë pritet që sot të betohen 140 deputetët e rinj të Kuvendit. Në 25 prill, Partia...

“Në parti futem kur të dua”/ Berisha paralajmëron lëvizje për shkarkimin e Bashës: Do marr çdo nismë ligjore…

Sali Berisha nuk e pranon vendimin e Lulzim Bashës për ta përjashtur nga Grupi Parlamentar i PD. "Në Kuvend më i motivuar se kurrë në...

Lajme të tjera

Web TV