U zhvati 8 milionë lekë familjarëve të pacientëve me Covid/ Prokuroria e Tiranës çon për gjykim ish-sanitaren Tire Alldervishi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prokuroria e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen për Tire Alldervishin, ish-sanitaren e Spitalit “Shefqet Ndroqi”.

“News  24” raporton se për gjykim do të dërgohen edhe infermieret e Spitalit Covid-2, që dyshohet të jenë pjesë e skemës së korrupsionit, dhe që përballen me akuzat për “shpërdorim detyre dhe mashtrim”.

Sjellim në vëmendje që Tire Alldervishi, duke u shtirur si infermiere, dyshohet se i mori 8 milionë lekë familjares së një pacienteje të infektuar me koronavirus në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Ishte denoncimi i vajzës së një pacienteje me Covid, që çoi në pranga sanitaren e spitalit,

Pacientja ndërroi jetë nga COVID-19 dhe nga bisedat me të bijën është zbuluar një skemë më e gjerë mashtrimi. Bashkë me Tire Alldervishin, u arrestuan edhe dy infermiere të Spitalit “Shefqet Ndroqi”,  Sheqerije Koçi dhe Mira Bushi të akuzuara si bashkëpunëtore në korrupsion.


Të fundit

U zhvati 8 milionë lekë familjarëve të pacientëve me Covid/ Prokuroria e Tiranës çon për gjykim ish-sanitaren Tire Alldervishi

Prokuroria e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen për Tire Alldervishin, ish-sanitaren e Spitalit “Shefqet Ndroqi”. “News  24” raporton se...

E rëndë në Tiranë/ Këputet ashensori në zonën e Astirit, 2 gra të plagosura! Njëra prej tyre në gjendje më të rëndë

Gjatë natës së kaluar një ngjarje e rëndë është regjistruar në zonën Astirit në Tiranë. 2 gra kanë mbetur të plagosura pasi ka rënë...

Dëshmia e rrallë e ish-agjentit të CIA-s/ Majori Smith më thirri në New York dhe më tha: ‘Dua që komunizmin ta shkulim nga...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me origjinë nga fshati Golem i Gjirokastrës, i cili gjatë periudhës...

Teatri Kombëtar i Operas e Baletit i rikonstruktuar/ Rama nxjerr pamjet: Pres me padurim ngritjen e perdes së skenës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baltetit, i cili është rikonstruktuar. Në një postim në “Facebook” kreu i qeverisë...

Tre shqiptarët që u vranë në 11 shtator, pasionet dhe amanetet! Njëri prej tyre ishte pastrues i dritareve në katin 107

20 vjet më parë, në 11 Shtator 2001, një sulm terrorist rrëzoi dy kullat e famshme binjake në Qytetin e Nju Jorkut (New York...

Lajme të tjera

Web TV