Harruan zgarën ndezur, shkrumbohet lokali në Berat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Si pasojë e një pakujdesie, flakët kanë përfshirë gjatë natës një lokal në Berat, përkatësisht në afërsi të urës së Goricës. Punonjësit e lokalit kishin harruar zgarën në kuzhinën e lokalit ndezur dhe fillimisht zjarri kishte filluar në atë dhomë duke u përhapur me shpejtësi në të gjithë ambientin.

Për shkak të konstruktit të lokalit, i cili ishte i ndërtuar prej druri, flakët janë favorizuar duke e shkrumbuar të gjithin. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe është pikasur nga banorët që kanë lajmëruar zjarrfikësen. Pas mbërritjes, zjarrfikësit kanë bërë të mundur të lokalizojnë në një kohë të shkurtër flakët dhe të shuajnë totalisht zjarrin.

Fatmirësisht gjatë momentit të rënies së zjarrit në lokal nuk ka pasur njerëz por dëmet materiale të shkaktuara janë të mëdha.


Të fundit

Harruan zgarën ndezur, shkrumbohet lokali në Berat

Si pasojë e një pakujdesie, flakët kanë përfshirë gjatë natës një lokal në Berat, përkatësisht në afërsi të urës...

Parlamenti/ Rama-Basha debate, akuza dhe “paqe në ajër”

Ka bashkëpunim, por ka edhe vijë të kuqe. Kjo është kërkesa që kryeministri Edi Rama i bëri opozitës sa i takon bashkëpunimit, apo “shtrirjen...

Votohet qeveria ‘Rama 3’, 77 vota pro dhe 53 kundër

Rreth orës 06:46 Kuvendi i Shqipërisë ka votuar qeverinë “Rama 3”. Programi dhe përbërja e qeverisë “Rama 3” morën 77 vota pro, 53 kundër...

Horoskopi për ditën e sotme, 17 shtator 2021

Dashi Do të provoni eksperienca te reja me atë që keni në krah. Ditë e favorshme edhe për financat. Do kryeni të gjitha shpenzimet që...

Lajme të tjera

Web TV