Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, humb jetën një person dhe plagosen 9 të tjerë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë.

Sipas mediave greke, një punëtor i kishës së Profetit Ilia, është gjetur i vdekur nën rrënoja, ndërsa 9 persona të tjerë janë plagosur.

Nga lëkundjet e forta sizmike, sipas raportimeve, janë shkaktuar dëme të shumta materiale, me shtëpi të vjetra të rrënuara në fshatin Iraklio.

Vlen të përmendet se tërmeti ishte i magnitutës 5.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ishte vetëm 5 km thellësi.


Të fundit

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, humb jetën një person dhe plagosen 9 të tjerë

Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë. Sipas mediave greke,...

Kosovë/ Veriu i bllokuar, kërkohet tërheqja e njësisë speciale dhe barrikadave

Pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinjë dhe Bërnjak, për të shtatën ditë me radhë vazhdojnë të jenë të bllokuara. Njësitë speciale të...

Kultivonte kanabis dhe mbante armë pa leje, në pranga 52-vjeçari në Mirditë

Policia e Mirditës ka njoftuar sot arrestimin e një 52-vjeçari, pasi ky i fundit, u kap duke kultivuar kanabis. Po ashtu, policia thotë se gjatë...

Pushuesit zhvishen në plazh, shfrytëzojnë rrezet dhe ujin e patatuar

Fundjava e ngrohtë e vjeshtës në gjiun e Durrësit, plazhit më të madh të vendit Nga Leonard Veizi Megjithëse frynte pak erë e ftohtë, dielli...

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbet pushtetin pas 16 vitesh partia e Merkelit

Social Demokratët e Gjermanisë (SPD) kanë fituar ngushtë zgjedhjet federale të vendit, duke mposhtur partinë e kancelares në largim Angela Merkel. SPD siguroi 25.7%...

Lajme të tjera

Web TV