Superman i ardhshëm do të jetë një biseksual

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

DC Comics ka njoftuar se Supermeni i saj i fundit, Jon Kent, do të jetë biseksual. Në numrin tjetër të serisë, që pritet të dalë në nëntor, Jon do të fotografohet në një marrëdhënie të të njëjtit seks me mikun e tij Jay Nakamura.

Skenari është pjesë e ‘Superman: Son of Kal-El’, një seri që ndjek Jon ndërsa merr mantelin e Superman nga babai i tij, Clark Kent.

DC Comics bëri njoftimin në Ditën Kombëtare të Daljes, një ditë vjetore ndërgjegjësimi LGBT e filluar në SHBA.

Në një numër të mëparshëm, Jon lidhi një miqësi me Jay, një reporter me syze, me flokë rozë. DC Comics tha se dyshja do të përfshihen në mënyrë romantike në numrin e ardhshëm.

Detajet e komplotit ende nuk janë zbuluar, por imazhet e ndara nga DC Comics tregojnë Jon dhe Jay duke ndarë një puthje.

Shkrimtari i serive Tom Taylor tha për BBC se, kur iu ofrua për herë të parë puna, ai mendoi “çfarë duhet të jetë Supermani sot”.

Më bëri përshtypje se do të ishte një mundësi e humbur e vërtetë nëse do të zëvendësonim Clark Kent me një shpëtimtar tjetër.

Për habinë e tij, para se të mund të hidhte idenë që Jon të ishte biseksual, atij iu tha se DC Comics tashmë po mendonte për idenë.

Ai tha se, përkundër reagimit të ashpër nga “trolls” në mediat sociale, reagimi ndaj skenarit ka qenë jashtëzakonisht pozitiv.


Të fundit

Superman i ardhshëm do të jetë një biseksual

DC Comics ka njoftuar se Supermeni i saj i fundit, Jon Kent, do të jetë biseksual. Në numrin tjetër...

Kodheli rizgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Shqipëria do të vijojë të ketë përfaqësuesen e saj në Asamblenë e Parlamentare të NATOS, kjo sepse Mimi Kodheli është zgjedhur sërish në mënyrë...

12 tetor 1492/ Kolombi zbuloi Amerikën, Vespuçi i vendos emrin kontinentit

Më 12 tetor 1492 eksploruesi Kristofor Kolombi e zbulon Amerikën. Pikërisht në këtë datë ekspedita e Kristofor Kolombit mbërrin në Bahamas të Karaibeve dhe ...

“Të pëlqen të hash apo të kërcesh?”/ Albi Nako kritikohet ashpër për bullizëm

Koreografi Albi Nako është kritikuar sërish në rrjetet sociale për sjelljen e tij ndaj një vajze në formatin "Të ka mami yll", në të...

Xhuzepe Verdi/ Kompozitori që ia kushtoi krijimtarinë bashkimit të Italisë

Në operat e tij të hershme, demonstroi simpati pë lëvizjen e Rilindjes e cila kërkonte bashkimin e Italisë...   ...Xhuzepe Verdi është kompozitori më i njohur...

Lajme të tjera

Web TV