Spektakolare/ Tirana rrëmben kreun fiton ndaj Teutës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tirana ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-3 Teutën, në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në Abissnet Superiore.

Në “Elbasan Arena”, ishte një ndeshje shumë e bukur dhe spektakli do të fillonte që në minutën e parë, kur Tirana kaloi në avantazh me Redon Xhixhën. Reagimi i Teutës do të vinte në minutën e 16-të, aty kur Ivanovic shfrytëzon në mënyrë të shkëlqyer një krosim, duke e dërguar topin në rrjetë me kokë.

Pjesa e dytë nisi menjëherë me spektakël, teksa durrsakët kaluan në avantazh falë autogolit të Najdovskit në minutën e 49-të, por ky avantazh zgjati vetëm 1 minuta, pasi në 50’ Totre vendosi baraspeshën.

Ishte Vesel Limaj, i cili me një perlë nga goditja e dënimit, i dha avantazhin Tiranës në minutën e 64-t dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Kështu bardheblutë marrin një fitore shumë të rëndësishme, e cila i ngjit në vend të parë me 11 pikë, 3 pikë më shumë se ndjekësit e Kukësit, Teutës dhe Egnatias.


Të fundit

Spektakolare/ Tirana rrëmben kreun fiton ndaj Teutës

Tirana ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-3 Teutën, në...

Certifikata e vaksinimit e detyrueshme, vijojnë protestat në Itali

Edhe këtë fundjavë, rrugët e Italisë ishin të mbushura me njerëz që protestuan kundër certifikatës së detyrueshme të vaksinimit. Mijëra qytetarë protestuan në qendër...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, dalin rezultatet e para

Ndërsa numërimi i votave vijon, kanë dalë edhe rezultatet nga numërimi i kutive të para në disa komuna në Kosovë. Në Prishtinë  po prin...

Akuzohet për falsifikim dokumentash në Dhërmi e Himarë / Arrestohet ish-kreu i Kadastrës së Vlorës

Policia njoftoi arrestimin e Klodian Trocit, ish-drejtues i Kadastrës së Vlorës, që akuzohet për shpërdorim detyre dhe dyshohet si pjesë e skemës së falsifikimit...

Pjesë e grupit që falsifikonin dokumentet e pronave në Dhërmi, shpallet në kërkim ish-kreu i Kadastrës së Vlorës

Gjykata e Vlorës ka shpallur në kërkim ish-kreun e kadastrës së këtij qyteti, Klodian Toçin, i cili dha dorëheqjen disa ditë më parë. Ai...

Lajme të tjera

Web TV