Rama vizitë zyrtare në Egjipt/ Pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Egjipt.

Rama publikon pamjet e mbërritjes në Egjipt dhe ceremonisë së pritjes në aeroportin egjiptian nga kryeministri Moustafa Madbouly. Pas pritjes zyrtare në aeroport, dy kryeministrat janë drejtuar drejt godinës qeveritare, ku do të zhvillojnë një takim mes tyre.

Nuk dihen ende arsyet e kësaj vizite, por në vijim pritet që të zbardhen detaje nga vizita, por edhe nga takimi i kryeministrit shqiptar me homologun e tij egjiptian.


Të fundit

Rama vizitë zyrtare në Egjipt/ Pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Egjipt. Rama publikon pamjet e mbërritjes në Egjipt dhe...

Një pemë në Parkun “Europa” në përkujtim të Rozmari Jorganxhi, Veliaj: Tirana di t’i nderoje figurat e saj

Një pemë në qender të Tiranës per mexosopranon e njohur shqiptare, Rozmari Jorganxhi, e cila u nda nga jeta një vit më parë, në...

“E kemi zgjatur pak si shumë, por…”/ Graniti sqaron Fifin, këngëtarja bën gati valixhet për të dalë nga shtëpia (Video)

Që në javën e parë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, Fifi shprehu hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Afrimitetin e dyshes e...

Gjyqi i Valbuena, Benzema mund të dënohet me 10 muaj burg dhe 75 mijë euro gjobë pas 24 nëntorit

Karim Benzema mund të përballet me 10 muaj burg dhe një gjobë prej 75.000 euro, nëse prokuroria do të vendosë mbi çështjen e kasetave...

Kamioni bie 60 m në greminë dhe shkatërrohet totalisht, humb jetën drejtuesi shqiptar në Greqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Greqi, me pasojë vdekjen e një shqiptari dhe plagosjen e një tjetër shtetasi...

Lajme të tjera

Web TV