Familjari ishte në autobusin që pësoi aksidentin tragjik në Bullgari, shqiptari: S’e dimë nëse është gjallë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Familjarët e pasagjerëve të autobusit që u përfshi në një aksident tragjik mëngjesin e sotëm në Bullgari, janë vendosur para dyerve të agjencisë së udhëtimit.

Ata shprehen të shqetësuar për fatin e të afërmve të tyre, si dhe e shfaqin hapur indinjimin ndaj kompanisë.

Ata thonë se nuk janë informuar mbi fatin e familjarëve dhe gjithçka, e kanë mësuar përmes rrjeteve sociale.

“Jemi informuar përmes “Facebook”-ut që nga ora 6 e mëngjesit të sotëm, pasi kushëriri im është në Turqi. Prej tre-katër orësh kemi telefonuar në “Besa Trans”. Nuk kemi informacion, as ata nuk telefonojnë. Kjo nuk është mirë. Ashtu siç dinë të organizojnë ekskursione, ashtu edhe tani kur është tragjike duhet të jenë më aktivë.

 

 

“Kërkoj nga institucionet që të informojnë njerëzit”, tha Xhelal Bakiu, një i afërm i një pasagjeri që do të kthehej nga Turqia.
Që nga mëngjesi i sotëm selia e agjencisë është siguruar nga disa punonjës policie. Kujtojmë se nga aksidenti tragjik kanë ndërruar jetë të paktën 46 persona dhe u plagosën 7 të tjerë.


Të fundit

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Berisha: Samiti i 6 dhjetorit i bekuar nga mikpritja e popullit opozitar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha teksa ka pohuar se samiti i BE në Tiranë më 6 dhjetor do të mirpritet nga populli opozitar,...

Lajme të tjera

Web TV