Valle, kostume popullore dhe piktura në sheshe/ Prishtina ngjyroset kuqezi në Ditën e Pavarësisë (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prishtina në ditën e pavarësisë së Shqipërisë u “vesh” kuqezi!

Me veshje popullore edhe valle, kanë festuar qytetarët e Prishtinës festuan bashkë me ne ditën e flamurit. Sheshet e qytetit u “pushtuan” nga elementet kulturore dhe traditat e vendin tonë, duke kremtuar në këtë mënyrë 28 nëntorin.

Në fotografitë e mëposhtme duket qartë festa në Kosovë./ REL

Të fundit

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

“E premtja e zezë” në Lushnje, dinamika e shpërthimit që u mori jetën babë e bir

Plagosen shtatë të tjerë, mes tyre deputeti Bujar Çela Ora 15:37 minuta do të shënonte një shpërthim shumë të fortë në Lushnje këtë të premte....

Lajme të tjera

Web TV