Përmbytjet nga lumi Vjosa, Rama publikon pamjet: Ekipet mjekësore janë në terren

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dalja e lumit Vjosa nga shtrati ka sjellë përmbytje të shumta në zonat përreth.

Lidhur me situatën e rëndë të krijuar, ka pasur edhe një reagim nga kreu i qeverisë Edi Rama, i cili ka postuar disa video ku ambulanca u vjen në ndihmë disa personave.

Sipas Ramës ekipet mjekësore do jenë në çdo kohë në gatishmëri.

“Ekipet mjekësore janë në gatishmëri, duke garantuar shërbimin mjekësor që i nevojitet banorëve të prekur nga përmbytjet, si pasojë e daljes nga shtrati të #Vjosës. Telefononi 127 për çdo urgjencë mjekësore. #ShëndetësiaNëGatishmëri” shkruan Rama.


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV