E trishtë/ Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku socialist në Fier

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryebashkiaku socialist i Fierit Nikollaq Koshovari, ka ndërruar jetë më 12 janar nga një sëmundje e rëndë.

Nikollaq Koshovari ka qenë kryetar i Bashkisë së Fierit gjatë viteve 2000-2003. Koshovari ishte edhe njëri prej mjekëve më të spikatur ndër vite të spitalit të Fierit.

Kanë qenë të shumtë miq e kolegë që i kanë shprehur ngushëllime familjarëve , mes të cilëve edhe deputeti socialist Petro Koçi.

“Nikollaq Koshovari, një simbol i profesionalizmit të lartë në historinë e shëndetësisë në Fier, si kirurg i shkëlqyer dhe administrator i suksesshëm i spitalit. Qytetar model dhe mjek i shquar për humanizmin e padiskutueshëm dhe precizionin kirurgjikal. Figurë politike e dashur dhe e parapëlqyer në shërbim të progresit dhe demokracisë. Shok sakrificash në kohëra të vështira. Një familjar i mrekullueshëm, përfaqësues i themeluesve të Fierit tonë. Do na mungojë këshilla e këtij burri të shquar që i bëri nder qytetit tonë dhe Partisë Socialiste. Ngushëllime Mirës dhe fëmijëve”, shkruan Koçi


Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku socialist në Fier

Ish-kryebashkiaku socialist i Fierit Nikollaq Koshovari, ka ndërruar jetë më 12 janar nga një sëmundje e rëndë. Nikollaq Koshovari ka...

E pazakontë/ Shkoi ta ndihmonte, 59-vjeçari amerikan sulmohet dhe grabitet nga endacaku

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në rrugët e Nju Jorkut , ku një 59-vjeçar amerikan është sulmuar nga një i ri që hiqej...

A do ia falte tradhtinë Shkëlzen Berishës? Armina Mevlani befason me përgjigjen: Në qoftë se është për një natë…

Blogerja e njohur Armina Mevlani është në një lidhje 8-vjeçare me djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha. Së fundmi, ajo ka treguar nëse do...

Gledis Nano: Disa rrugë në vend do të pagëzohen me emrat e policëve të rënë në krye të detyrës

Në ceremoninë e 109-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, kryepolici Gledis Nano bëri me dije se disa rrugë në vend do të pagëzohen...

Maria Callas, këngëtarja më e madhe e operës në histori që nuk ishte kurrë e lumtur

Maria Callas lindi më 2 dhjetor 1923 në Nju Jork nga prindër grekë. Thuhet se në muzikën e shekullit XX ka një para Toskaninit...

Lajme të tjera

Web TV