Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Ja kushtet që duhet të plotësoni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Gjermania e ka përfshirë Shqipërinë në listën e vendeve me rrezik të lartë nga Covid19.

Duke filluar nga data 16 janar 2022, shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë do të duhet që para udhëtimit të regjistrohen në faqen e internetit ëëë.einreiseanmeldung.de

Gjatë regjistrimit, duhet të ngarkoni një dëshmi shërimi nga Covid19 ose që jeni plotësisht të vaksinuar.

Pas mbërritjes do ju duhet të karantinoheni për dhjetë ditë. Pas pesë ditësh, ju mund të testoheni përsëri dhe nëse rezultati i testit është negativ, mund t’i jepni fund karantinës.


Të fundit

Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Ja kushtet që duhet të plotësoni

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Gjermania e ka përfshirë Shqipërinë në listën e vendeve me...

Tronditet Bayern Munich/ Alphonso Davies probleme me zemrën, pas infektimit me COVID-19

Probleme në zemër për Alphonso Davies. Anësori i majtë i Bayern Munchen, u infektuar me Covid-19 më 5 janar, teksa do i duhet të...

Basha për Berishën: S’mund të sulmosh shtëpinë tënde, mashtrimet e tij po shkatërrojnë PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur për mediat se nuk ka mundur të identifikojë personat që dolën nga ballkoni i selisë së...

Përfundon marrja në pyetje në Prokurori, Basha: 8 janari tentativë vrasje mes demokratëve

Për rreth dy orë kryetari i PD-së, Lulzim Basha u mor në pyetje në Prokurorinë e Tiranës. Basha ka hedhur akuza ndaj Sali Berishës duke...

Del video e aksidentit fatal me “Ferrari”/ Momentet e fundit të jetës të vëllait të deputetes greke

Mediat greke kanë nxjerrë momentet e fundit të George Monogyios, vëllai i deputetes së PD- së në Greqi, Katerina Monogyou. Ai humbi jetën mbrëmjen e...

Lajme të tjera

Web TV