Gjendet i vdekur pranë gruas shtatzëne dhe djalit të mitur ish-zyrtari i Kremilnit, dyshimet e para

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-zyrtari i Kremlinit dhe zv. Presidenti i Gazmprombank është gjetur i vdekur nga vajza e 26-vjeçe në apartamentin e tij luksoz në Moskë.

Krahas trupit të multimilionerit Vladislav Avayev, 51 vjeç, ishte gruaja e tij shtatzënë Yelena, 47 vjeç dhe vajza më e vogël Maria, 13.

Trupat, të gjithë me plagë nga armë zjarri, u gjetën nga vajza e rritur e çiftit, Anastasia, kur ajo hapi me forcë pasi nuk arriti tëkomunikonte familjen e saj. Policia thotë se ka nisur një hetim dhe po merr të gjitha dëshmitë e nevojshme. Vajza e tij, Anastasia mësohet t’u ketë thënë ofierëve se arma kishte qenë në dorën e babait të saj në momentin që ajo i gjeti të pajetë.

Avayev ka punuar më parë si një ekzekutiv i lartë në Gazprombank, një pjesë kyçe e skemës së Vladimir Putin-it të gazit për rubla për të kundërpërgjigjur sanksionet perëndimore, në të cilat Putini kërkoi nga kompanitë e huaja të hapnin një llogari me bankën.

 

 

Më parë ai kishte qenë nënkryetar i një departamenti të madh në administratën e Kremlinit të Putinit. Ai ishte i pasur nga kompania e tij e ndërtimit.

Një teori është se ai e ka kryer vetë krimin, pasi dyshonte se e shoqja ishte shtatëzëne nga shoferi i tij.

Megjithatë, raportet janë të paqarta nëse gruaja e vdekur ishte shtatzënë.
Llogari të tjera sugjerojnë se ish-bankieri i pasur kishte zbuluar se gruaja e tij kishte një lidhje dhe shoferi kishte dhënë dorëheqjen.

Një fqinjë e çiftit mësohet të ketë thënë:

“Ndoshta ishte për shkak të sanksioneve, të gjithë janë në depresion, disa janë të gatshëm të shkojnë në masa ekstreme”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Të fundit

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Lajme të tjera

Web TV