test

U pickua nga grerëza, vdes 68-vjeçarja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua ka vdekur pasi është pickuar nga një grerëz në një restorant. Gruaja, 68 vjeç mendohet se ka pësuar tronditje anafilaktike kur është pickuar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në Teulada-Moraira, Costa Blanca në Spanjë. 68-vjeçarja vdiq në vendin e ngjarjes. Gruaja raportohet se kishte shkuar në lokal më familjen dhe miqtë në kohën kur u puckua. Një zëdhënëse e një qendre rajonale të koordinimit të urgjencës konfirmoi se gruaja kishte vdekur pasi kishte kaluar në shok anafilaktik. Ajo tha: Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00.

Gruaja kishte qenë brenda në restorantit kur ndodhi tragjedia. “Ajo u pickua dhe reagoi ashpër ndaj helmit . Ajo kaloi në shok anafilaktik dhe vdiq në vendngjarje”. Reagimet më të rënda ndaj pickimeve të grerëzave quhen anafilaksi. Kjo ndodh kur trupi kalon në shok në përgjigje të helmimit të grerëzave. Simptomat e një reaksioni të rëndë alergjik ndaj pickimit të grerëzave përfshijnë ënjtje në fytyrë, buzë ose fyt, kruajtje në zonat që nuk preken nga pickimi dhe vështirësi në frymëmarrje.

Të fundit

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

“Grekët, të zënë në çarkun e tyre”/ Çupi: ‘Beleri’, problem i Greqisë

Gjykata e Apelit të Posaçëm la të pandryshuar dënimin për Fredi Belerin. Kryetari i zgjedhur i Himarës do të qëndrojë në qeli deri në...

VIDEO/ Austria kalon në avantazh ndaj Holandës, autogol qesharak i Malen

Mbyllen 45-minutat e para në dy ndeshjet e Grupit D, aty ku rezultati më befasues vjen nga ndeshja mes Holandës dhe Austrisë. Për momentin...

Lajme të tjera

Web TV