Bëri lindje të parakohshme dhe ra në komë, nëna takon foshnjën pas 11 muajsh

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Cristina dhe vajza Katerina u përqafuan për herë të parë pas kalvarit të gjatë që filloi më 23 korrik 2020 kur gruaja, 39 vjeç, në muajin e shtatë të shtatzënisë, pësoi arrest kardiak.

Mjekët arritën që të lindnin fëmijën me prerje çezariane.

Nënë e bijë pësuan lëndime të rënda dhe Cristina qëndroi në koma për 11 muaj.

Sot në mëngjes gruaja u largua nga instituti i rehabilitimit Agazzi në Arezzo dhe mundi të kthehej në shtëpi. Ajo përqafoi vajzën e saj për herë të parë pas pothuajse 2 vitesh.

“Të shohësh Cristinën kështu është tashmë shumë për ne”, tha bashkëshorti i saj Gabriele.

“Jam i bindur se dalëngadalë do ta rikuperojmë jetën tonë”.

Të gjithë miqtë e saj të vjetër, kolegët e punës si dhe familjarët e prisnin Cristinën këtë mëngjes.


Të fundit

I dënuari me vdekje prek me surprizën e tij para ekzekutimit: Dua të dhuroj një …

Një i burgosur në Teksas të SHBA-ve, mbi të cilin rëndon dënimi me vdekje ka bërë një veprim prekës,...

Objektivat kryesore të Juventus në rast të shitjes së De Ligt

Matthijs De Ligt ka shprehur dëshirën për tu larguar nga bardhezintë dhe është në kërkim të një aventure të re. Më poshtë ju paraqesim...

“Të pi një kafe lali me babin”/ Publikohen për herë të parë mesazhet e Martinit me…

Janë publikuar për herë të parë në media mesazhet që Martin Çeço i ka dërguar Tina Pajollarit, vajzës që ai mendonte se ishte punonjësja...

Berisha e pret për protestë/ Nard Ndoka çel sezonin turistik dhe merr rreze dielli

Protesta e 7 korrikut është kryefjala në Partinë Demokratike dhe të gjithë demokratët po përgatiten për një tubim që të krijojë përshtypjen se kjo...

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të dy gati sa nuk ishin...

Lajme të tjera

Web TV